2019 YKS Başvuruları Başlıyor, YKS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Hayatınızın geri kalanını çizeceğiniz sınav 2019 YKS Başvurusu Nasıl Yapılır ? 2019 YKS Başvuruları başlıyor. detaylar konumuzda.

Paylaş

Üniversite öğrencisi olma yolunda bir senesini bu sınava adayanlar başvurusu sürecinde de büyük bir heyecan yaşarlar. Ben kendi adıma konuşmam gerekirse o zaman ÖSS sınavı başvurusunda bile sınava girer gibi heyecanlanmıştım. Sonuçta bu sınav benim hayatıma yön verecekti. Şimdi Yüksek Öğretim Kurumları giriş sınavı olarak adlandırılan sınavda da aynı heyecan yaşanıyor diye düşünüyorum. Özellikle ilk defa sınava girecekler için bu heyecan duygusu tartışılmaz. Peki asıl sorumuza gelelim bunu okullarda anlatıyorlardır tabi ki ama internet ortamında bu sorunun cevabını arayanlar için YKS Başvurusu Nasıl Yapılır ? sorusunun cevabı.

O kadar eğitimin ardından aslında tüm yaşantınıza yön verecek olan üniversitelere giriş sınavı 2019 YKS başvuruları başlıyor. Başvuru başlangıç tarihi 12 Şubat 2019 olan sınavın son başvuru tarihi ise 6 Mart 2019.  Bir senenin hayatımızın geri kalanına yön verecek olması heyecanı il bu tarihleri kaçırmazsınız diye düşünerek bu konu üstünde fazla durmadan 2019 YKS başvurusu nasıl yapılır bu sorunun cevabına geçmek istiyorum.

YKS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle başvuru yapacak olan adaylar orta öğretim son sınıf öğrencisi ise kendi okullarından başvuru gerçekleştirebilirler. Fakat eğer sınava daha önceden girdiyseniz ÖSYM tarafından belirlenmiş başvuru merkezlerinden sınava başvuru yapabilirsiniz.
  • Eğer fotoğrafınız güncelse başvuru işlemlerini ÖSYM resmi internet sitesi olan https://ais.osym.gov.tr adresinden başvurabilirsiniz. Bu güncel fotoğraf işi gerçekten can sıkıcı olabiliyor 🙂
  • Eğer sistemde bulunan fotoğrafınız güncel değilse ÖSYM merkezlerine gitmek zorundasınız.

2019 YKS Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

2019 YKS Başvurusu için ÖSYM tarafından YKS Başvuru Kılavuzu yayınlandı. Kılavuzda sınav hakkında bütün detayları bulabilirsiniz. Kılavuza erişmek için aşağıdaki butona tıklamanız yeterli.

Kılavuz İçin Tıklayın

  • Bütün sınava girecek adaylara başarılar dilerim. Umarım herkes istediği yerlere yerleşme fırsatı bulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir