Aliexpress Kargo İstanbul UKİM de Kaldı

Aliexpress Kargo İstanbul UKİM de Kaldı diyenler için bi aliexpress kargo takip anımı sizlerle paylaştım. Yurt dışı kargo takip için nasıl bir yoldan geçtim bütün bilgiler bu sayfada.

Paylaş

Günümüzde aliexpress alış verişi üst seviye. Fakat bazı Aliexpress alış verişlerinde  kargolar İstanbul Ukim de kalıyor. Sizde Aliexpress Kargo İstanbul UKİM de kaldı diye arıyorsanız bunu yaşamış kişi yani ben size bunu kısaca açıklamak istedim. Öncelikle İstanbul UKİM nedir ? İstanbul UKİM, Uluslararası kargo işletme merkezidir. Yurt dışından gelen kargoların hepsi ilk olarak burada toplanır. İşte mesele kargonun buraya girmesi değil girdikten sonrası. Ben size bu kargolama hakkında bilgileri en başından sipariş aşamasından anlatacağım.

Aliexpress Kargo Takip Etme

Aliexpress kara cuma indirimleri ile çok güzel bir araç multimedia yakaladım. Üstelik Türkiye fiyatlarının baya baya altında. Uzun süredir aradığım bir üründü. Satın aldım. Kargo Çin’den satıcı tarafından Çin Postasına kargoya verildi. Kargo uçakla Türkiye’ye geldi. Buraya kadar her şey çok hızlı ilerledi. Kargo İstanbul UKİM e giriş yaptı ve İşlemler başladı.

Aliexpress kargo takibi nasıl Yapılır ?

Aliexpress kargo takibi çok kolay. Ürünü aldığını kişi zaten ürün sipariş sayfasında size kargo takip kodu yolluyor. Size verilen kargo takip kodu ile www.17track.net/tr adresinden ürününüzü Çin’den çıkıp Türkiye’ye kadar takip edebilirsiniz. Türkiye’ye geldikten sonra da gonderitakip.ptt.gov.tr adresinden aynı numara ile kontrol etmeye devam edebilirsiniz.

17Track.Net Takip Sayfası

Aliexpress kargo takip nasıl yapılır sorusunun cevabı, 17Track Kargo Sorgulama ile kolayca kargo takibi yapabilirsiniz.

Aliexpress kargo takip nasıl yapılır sorusunun cevabı, 17Track Kargo Sorgulama ile kolayca kargo takibi yapabilirsiniz.

Aliexpress PTT Kargo Takip

Aliexpress kargo takibi Türkiye'ye girişten sonra ptt kargo sorgulama ekranından da takip edilebilir

Aliexpress kargo takibi Türkiye'ye girişten sonra ptt kargo sorgulama ekranından da takip edilebilir

İstanbul UKİM Nedir ?

Öncelikle İstanbul UKİM nedir ? bunu açıklayayım. İstanbul UKİM yani Uluslararası kargo işletme merkezi hangi ülkeden olursa olsun yurt dışından gelen bütün kargolar gümrükten geçtikten sonra İstanbul PİM sonrasında ise Uluslararası kargo işletme merkezine gelmektedir. Buradan da size ulaşması için dağıtıma çıkar. İşte sorun burada başlıyor.

Kargo İstanbul UKİM de Kaldı

Benim aldığım araç içi multimedia burada kaldı. Baya uzun süre kaldı.Yola çıkacak diye beklerken bir kargo geldi ve heyecanlandım ilgileri girmeyi unutmuşlar herhalde diyerek birde ne göreyim. Bir kağıt ;

Adınıza yurt dışından RY424….. barkodlu gönderi içinde değer tespiti yapılmayan eşya gelmiş olup merkezimizde depoya alınmıştır. Gönderinizin gerçek değeri üzerinden yapmış olduğunuz ödemeyi gösteren kredi kartı ekstresi veya havale benzeri para aktarım belgenizi (bunlar yoksa fatura) ile kimlik fotokopinizi aşğıda belirtilen e-posta adresine konu kısmına gönderi barkodunuzu yazarak iletmeniz halinde gönderiniz adresinize gönderilecektir. Belgelerin sunulması halinde gönderiniz 5 iş günü içerisinde en yakın gümrükleme merkezine sevk edilecektir.

Yani demek istiyor ki biz sizin ürünün bu kadar ucuza geldiğine inanmıyoruz. Bize bunu kanıtlayın. Bizde size ürününüzü kargoya verelim. İstanbul UKİM de takılmasının sebebi budur. Zaten size yasaklı bir ürün geldiyse İstanbul UKİM e uğramadan ürün geri dönüyor. Eğer vergiye tabi olacaksanız da siz belgeleri gönderdikten sonra mutlaka size haberi gelecektir.

İstanbul UKİM e belgeleri yolladım gelecek olan cevabı merakla bekliyorum. Cevaplar geldikten sonra bu bilgileri de burada paylaşacağım.

Düzenleme : 12/30/2018

Evet cevap geldi. Belgeleri yolladım ve kargo bana doğru yola çıktı. Ankara Gümrük İşletmelerinde yine takılı kaldı ve bir kağıt daha ulaştı bana aynı türde bir kağıt. Oraya gittim sadece FM vergisi ödeyerek kargomu teslim aldım. Multimedia nın bana gelmesi Aliexpress den 150 lira Türkiye’de FM vergisi ile 200 liraya denk geldi. Piyasaya baktığımız zaman gayet ucuz ve uygun. Geçen gün A101 e gelen aynı türde Piranha multimedia 450 TL den satıştaydı. O yüzden bu vergi hiç dokunmadı. Gayet uyguna aldım diye sevindim bile hatta.

İstanbul UKİM İletişim Bilgileri

0 212 567 65 65 – 0 212 565 74 51

Aliexpress Kargo İstanbul UKİM de Kaldı diyenler için bi aliexpress kargo takip anımı sizlerle paylaştım. Yurt dışı kargo takip için nasıl bir yoldan geçtim bütün bilgiler bu sayfada.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir