Bedelli Askerlik Başvurusu Hakkında Detaylar

Bedelli Askerlik Başvurusu Hakkında Detaylar, Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır ? Bedelli askerlik hakkında bütün bilgiler detayları ile en güncel bilgiler sitesinde

Paylaş

Bedelli askerlik ile ilgili merakla beklenen açıklama AK Parti Grup başkan vekili Mehmet Muş tarafından yapıldı. Peki bedelli askerlikten kimler, nasıl faydalanacaktır?  Herkesin aklına takılan ve merakla beklenen  bedelli askerlikle ilgili ayrıntılar Ankara’dan gelen haber ile belli oldu? Bedelli askerlik başvurusu ne zaman başlayacaktır? Bedelli askerlik başvurusu hakkında detaylar bu yazıdadır…

Paralı askerlikten  31 Aralık 1993 ve öncesi doğumlular yararlanacaktır. 15 bin lira yatıranlar 21 günlük askerlik yapacaklardır. 21 günlük askerlik yapmayacak ve muaf olan bazı kişiler vardır. İşte 21 günlük askerlikten muaf olanlar kişiler şunlardır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları 2 bin euro ödeyerek temel askerlik eğitimi ve silah altına alınmadan muaf olacaklardır. Bunun yerine uzaktan eğitim alacaklardır.  Uzaktan eğitimlerle ilgili detaylar Ak  parti grup başkan vekili tarafından  detaylı paylaşılmadı. Türkiye’de bedelli askerlik kapsamında olanlar ve engelli olmayanlar kesinlikle 21 günlük askerlik yapmaları mecburidir. 21 günlük askerlik konusunda her hangi bir değişiklik söz konusu olmayacağını  AK Parti Grup başkan vekili Mehmet Muş altını çizerek belirti. Bedelli askerlik için işten izin alma ve 21 günlük askerlik eğitiminden sonra tekrar işe başlama garantisi verilmektedir. Bedelli askerlik Türkiye’de Osmanlı zamanından beri ara ara çıkartılan bir yasadır. Çıkartılan yasa devletin ve ordunun ihtiyaçlarını karşılama kişilerin işten uzaklaşmaması işlerini kaybetme durumlarını engellemek ve çeşitli nedenlerden dolayı düzenlenmektedir. Bedelli askerlik demek dövizle yani para karşılığı askerlik yapmış demektir.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Paralı askerlikten faydalanacak olanlar 21 günlük askerlik yapacak.  Peki bedelli askerlik başvuruları nasıl olacaktır? Başvurular nereye yapılacaktır? 2018 bedelli başvuruları e-devlet sistemi üzerinden yapılabilir. Bedelli hakkında faydalanacak olan vatandaşlar e- DEVLET  sistemine girip Milli Savunma Bakanlığı kısmından bedelli askerlik ödemesi formunu indirmeleri gerekmektedir.  Bedelli askerlik formunu doldurup ödeme yapıldıktan sonra en yakın askerlik şubesinden işlem yaptırabilirsiniz.

E-DEVLET GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

BEDELLİ ASKERLİK KILAVUZU İÇİN  TIKLAYINIZ

E- DEVLET BEDELLİ ASKERLİK İÇİN TIKLAYINIZ

Bedelli askerlikle ilgili çıkan kanun resmi gazetede duyrularak yürürlüğe girdi. Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlikten faydalanacak olan vatandaşlar için ödemelerin yapılacağı banka ve hesap IBAN numaralarını açıkladı. Ödemelerin peşin alınacağını açıklandı. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyen vatandaşlar ellerinde nakit olanlar hemen ödemeye başlarken nakit sıkıntısı yaşayanlar için bankalar bedelli askerlik kredisi açmaya başladı.

 2018 BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ VE ŞARTLARI NELERDİR?

Bedelli Askerlik Kredisi Bu Yazımızda Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar ve faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2018 bedelli askerlikten faydalanacak olan vatandaşlar için ödemeler peşin alınacaktır. Milli Savunma Bakanlığı ödemeler ve şartlar için bedelli askerlik kılavuzu yayınladı. Bedelli askerlik ödemesi için nakit sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için bankalar bedelli askerlik kredisi üzerinde çalışmaya başladılar. Bedelli askerlik ödemeleri sonucunda toplanan paralar bütçe için değil Milli Savunma için harcanacaktır. Bedelli askerlik ödemesi yapan vatandaşlar 21 günlük askerlik yaptıktan sonra askerlikten muaf olacaktırlar.

Bedelli askerlik ücreti 15 bin TL olup 31 Aralık 1993 ve öncesi doğumlular faydalanacaktır. 21 günlük askerlik yapacaklardır.

Bedelli Askerlik Başvurusu Hakkında Detaylar, Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır ? Bedelli askerlik hakkında bütün bilgiler detayları ile en güncel bilgiler sitesinde

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir