Bedelli Askerlik Kredisi Ve Faizleri Detaylı Bilgi

Bir çok kişinin merekla beklediği bedelli askerlik kredisi ve faizler bankalar tarafından açıklandı. Bankaların bedelli kredisi detayları bu yazıda.

Paylaş

Bedelli askerlik kredisi ve faizleri hakkında detaylı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Üniversite okuyan ve ya bir çok askerlik bekleyen arkadaşların merakla beklediği bedelli askerlik yasası geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın onaylaması ile hayata geçirildi. Bedellik askerlik onaylanmasından sonra bütün gözler bedelli askerlik kredisi veren bankalara çevrildi. Askerliği bedelli olarak yapmak isteyen vatandaşlar bankaların vereceği bedelli askerlik kredisi faiz oranları konusunda meraklı bir bekleyiş içerisindeydi. Bu oranlarda bankalar tarafından açıklandı ve yayınlandı. Fakat bedelli askerlik kredisi alabilmek için bankaların belli şartları da bulunuyor. Bedelli Askerlik Kredisi Ve Faizleri Detaylı Bilgi yazımızın devamında ;

Bedelli askerlik başvuru şartları konusunda şartları karşılayan vatandaşlar hali hazırda paraları yoksa bankalara kredi için başvurabiliyor. Bedelli yapmak isteyenler için çok iyi fırsat olan bu kredi imkanı için bankalarda birbirleri ile yarışa girdi diyebiliriz. Bankaların faiz oranlarını görünce bu yarışı zaten sizde anlayacaksınız. Öncelikle bedelli askerlik kredisi çekmek için bankalar vatandaşlara ne gibi şartlar sunuyor bunlara bir göz atalım ;

Bedelli Askerlik Başvurusu Bu Yazımızda Bedelli Askerlik Başvuruları Hakkında Detaylı Bilgi Edinin.

Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Şartları ;

  • İlk şartı tabi ki bankalar ile geçmişinizin düzgün olması. Yani daha önce bir kredi çekme işleminiz olduysa ve bu kredi ödemelerini düzgün bir şekilde yapmadıysanız bankalar sizi kara listeye almıştır. Eğer sizinde bankalar ile aranız bozuksa bu krediyi çekemiyorsunuz. Bu yüzden bankalar ile geçmişinizin temiz olması gerekmektedir.

Peki ben af ile banka kara listesinden adımı sildirdim çekebilir miyim ?

Maalesef bu durumdaki kişilerinde geçmişi bankalar tarafından incelendiği için yine kredi konusunda olumsuz sonuç alacaksınız demektir.

  • Kredi notum kaç olmalı sorusunun cevabı ise en az 1300 olmalı. Aksi taktirde çekemezsiniz demeyim de çekemeyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi normal kredi prosedürleri askerlik kredisi içinde uygulanıyor. Yani normal kredi çekerken ne şartlar aranıyorsa bedelli kredisi içinde aynı şartlar aranmakta. Peki bedelli askerlik kredisi veren bankalar hangileri ve bedelli askerlik kredisi faiz oranları ney ?

Bedelli Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Bedelli kredisi çekecekler için tabi ki en önemli etkenlerin biri tabi ki ekonomik olmasıdır. Bir çok kişi illaki faiz oranı en düşük bankayı tercih edecektir. Diğer bankaları tercih edenler ise o banka ile uzun süre çalışanlar ve ya diğer bankada kabul görmeyen şartları o bankada kabul gören kişiler olacaktır diye tahmin ediyorum. Gelelim bankaların askerlik kredisi veren bankalar ve bankaların askerlik kredisi faiz oranlarına. Liste un uygundan en pahalıya göre sıralanmıştır.

  • Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi ;

Ziraat bankası tabi en uygun bedelli kredisi sağlayan banka olarak karşımıza çıkıyor ki bu durum bizi hiç şaşırtmadı. Kredi çekmek isteyenlere ihtiyaç kredisi olarak kredi sunan Ziraat Bankası bedelli kredisi için 1,63 oranında faiz imkanı sunuyor. 48 aya kadar vade imkanı sunan Ziraat Bankası askerlik kredisi için hemen hemen herkesin seçimi olabilir.

  • 12 Ay vade 17,016 TL
  • 24 Ay vade 19,032 TL
  • 36 Ay vade 21,204 TL
  • 48 Ay vade 23,472 TL

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi faiz oranları ve ziraat bankası bedelli kredisi hakkında bilgi

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018, bu yazımızda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı konut kredisi kampanyası hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

  • Halk Bankası Bedelli Kredisi ;

Halk Bankası bedelli kredisi için Ziraat Bankası ile aynı faiz oranını uygulamakta. Yani 1,63. Fakat Halk Bankasında taksit seçenekleri farklı 18 ay vadeli kredi çekebiliyorsunuz buda 15.000 TL için toplam ödemeniz gereken tutar 23.250 TL ye denk geliyor. Aylık ödemesi ise 493,02 TL olarak sizlere yansıyor.

Halk Bankası Bedelli Askerlik Kredisi faiz oranları ve Halk Bankası bedelli kredisi hakkında bilgi

  • İNG Bankası Bedelli Askerlik Kredisi ;

İNG Bankası bedelli kredisi faizi ise 1,74 olarak belirlenmiş. 48 vade imkanı sunan İNG Bankasında toplam geri ödemeniz gereken tutar ise 23.850 TL. Aylık olarak size yansıyacak ücret ise 497 TL.

İng Bankası Bedelli Askerlik Kredisi faiz oranları ve İng Bankası bedelli kredisi hakkında bilgi

  • İş Bankası Bedelli Kredisi ;

48 aya kadar vade imkanı sunan İş Bankası bedelli askerlik kredisi faiz oranı ise 1,77 olarak sunulmuş. Buda geri ödemeniz gereken toplam tutar 23,606 TL ye denk geliyor. Sizlere aylık yansıyacak tutar ise 493,02 TL.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi faiz oranları ve İş Bankası bedelli kredisi hakkında bilgi

Bunlar haricinde bankalar bedelli askerlik kredisi sunuyor fakat faiz oranları 2 üstü olduğu için bunları paylaşmadım. Umarım herkes faydalı bilgi olmuştur. Bedelli askerlik yapacaklara şimdiden hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Birde yazının sonunda not geçiyorum bu oranlar değişiklik gösterebilir. Ben yazıyı yazdığım yani 09 Ağustos 2018 Perşembe günü faiz oranlarını paylaştım sizde biliyorsunuz bugünlerde ekonomi işlemleri çok belli değil her an değişiklik gösterebiliyor.

Bir çok kişinin merekla beklediği bedelli askerlik kredisi ve faizler bankalar tarafından açıklandı. Bankaların bedelli kredisi detayları bu yazıda.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir