Denizden Çıktıktan Sonra Saç Bakımı

Denizden Çıktıktan Sonra Saç Bakımı adlı konumuzda yüzmeyi sevenler ve sürekli yüzenler için uzmanlar tarafından verilen saç bakımı tavsiyelerini okuyabilirsiniz.

Denizden Çıktıktan Sonra Saç Bakımı adlı konumuzda yüzmeyi sevenler ve sürekli yüzenler için saç bakımı tavsiyeleri okuyabilirsiniz. bilgi sitesi

Paylaş

Saç bakımı yüzmeyi sevenlerin çok dikkat etmesi gereken bir konudur. Özellikle denizden çıktıktan sonra saç bakımı saç sağlınız için çok önemlidir. Sadece deniz değil aynı zamanda havuzda yüzenler içinde aynı şey geçerli. Çünkü havuz ve deniz suyunun saçlarınızda oluşturabilecek olumsuz yönleri bulunmakta. Havuz ve ya denize girmeden önce ve çıktıktan sonra saçlarınıza mutlaka bakım yapmalısınız. Havuza ve denize girmeden önce saçlarınıza kısa bir vakit ayırmanız gerekmektedir. Suda kaybedeceği doğal yağı kazandıracak maskeler kullanılması gerekir. Yüzmeden sonra saç bakımı nasıl yapılmalıdır konusuyla ilgili detaylı bilgi konumuzda.

Denize Girmeden Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Bilindiği üzere denize ve ya havuza girmeden bone takmanız saçlarınıza önemli bir koruma sağlayacaktır. Eğer ki takmayı sevmeyenler için girmeden önce duşta iyice saçlarınıza ıslatmanız gerekir sebebi ise daha fazla kimyasal madde emmesi için yapılır ve ıslattıktan sonra saç kremi kullanın ekstradan saç tellerinizi koruma sağlayabilirsiniz.

Denizden Çıktıktan Sonra Saç Bakımı

Yüzdükten sonra saç bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, hemen saçlarınızı yıkamaya önem gösterin çünkü klorlu su saç tellerinizin kuvvetini azaltır. Yıkadıktan sonra kurulama işlemine geçmeden saç kreminden tekrar kullanmanız gerekecek ve iyice kurutun. Şampuanlama yaparken 2’den fazla yapmayınız. Her gün yüzecek iseniz sadece nemlendirici kremle saçlarınızı yıkamanızı tavsiye ederiz. Aslında yüzücülerin kendine özel şampuanın da alırsanız sizin için daha büyük bir etkisi olabilir.

Ne de olsa ne kadar tedbir de alsak havuz suyu her şekilde saçlarınızı kurutacaktır bunu atlatmanız biraz zaman alacaktır ama haftada 2 kez zeytinyağı maskesi kullanmanızı tavsiye ederiz. Saç uzunluğuna göre kullanım miktarını siz belirlemelisiniz tabii ki belirtmek isteriz her şeyin fazlası zarar olduğunu unutmayalım. Saçlarınızı çıktıktan sonra bone veya havlu ile 20 dakika kadar bir zaman dilimi kadar bekletmelisiniz. Hafif ılık bir suda yıkayın ve bu sayede yağı atabilirsiniz saçınızdan.

Sonuç Olarak ;

Denizde bulunan tuz miktarı ve diğer maddeler havuzda bulunan klor ve yan maddeler saçlarınıza zarar vermektedir. Bu yüzden sürekli yüzüyorsanız saç bakımınızı mutlaka düzgün bir şekilde yapmalısınız. Aksi taktirde saç sağlınız olumsuz yönde etkilenir. Bu yüzden yukarıda yazan önerilere uymanız uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir