Diyanet İşleri Lise Mezunu Personel Alımı 2018

Diyanet İşleri Lise Mezunu Personel Alımı 2018, başkan Ali Erbaş yıl sonunda 9 bin 500 personel alımı yapılacağını açıkladı. başvuru detayları yazımızda.

Paylaş

Diyanet İşleri Lise Mezunu Personel alımı yapacağını duyurdu. Diyanet işleri lise mezunu personel alımı 2018 yılında 9 bin 500 kişi olarak belirlendi. Açıklama diyanet işleri başkanı Ali Erbaş tarafından yapıldı. Bu haberle lise mezunu iş arayan kişiler Diyanet İşleri Başkanlığına başvuru yağdırdı. Diyanet İşleri Lise Mezunu Personel Alımı detayları yazımızın devamında.

İlan daha resmiyete kavuşmadı fakat açıklama Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapıldı. İlanın daha resmi olmamasından dolayı tam olarak koşulları bilinmiyor ama yapılan açıklamalarda belirtilen koşullar mevcut.

Diyanet İşleri Lise Mezunu Personel Alımı Koşulları

Yapılan açıklamalarda lise mezunu personel alımı için başvuru şartı olarak KPSS ön lisans puanı istenecek. Yani adayların kamu personeli seçme sınavına girmesi şartı var. Aynı zamanda diyanet işleri personel alımı için lisans mezunları da başvuru yapabilecekler. Lisans mezunları için de kpss şartı bulunmakta. Lisans mezunları için KPSS 124, ön lisans mezunları için kpss123, orta öğretim mezunları içinde kpss122 sonuçlarına bakılacak.

İlan henüz yayınlanmadı fakat ilerleyen tarihlerde kesin olarak yayınlanması bekleniyor. İlan için yüksek sayıda başvuru olması bekleniyor. İşe kabul tarihleri de henüz olarak belli değil. İlerleyen tarihlerde ilanla ilgili net bir bilgi paylaşılacak ve ilan yayınlanacak.

Diyanet İşleri Personel Alımı Duyurusu

Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada kpss puanları sıralamasına göre 9.500 sözleşmeli imam hatip ve müezzin alımı yapılacağını söyledi. Diyanet işleri personel alımı ile ilgili net bilgilerin ilerleyen günlerde açıklanacağını dile getirdi.

Alınacak personellerden altı bin kişi imam olarak, üç bin kişi Kur’an kursu hocası olarak, beşyüz kişide müezzin olarak alınacak. Başvuruların arkasından kpss sınav sonucuna göre seçilecek kişiler yıl sonuna doğru bir sınava tabi tutulacak. Herkes için iş fırsatı oluşturmak istiyoruz diyen Ali Erbaş sınavın Aralık ayında yapılacağını da açıkladı.

Personel alımı ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldığı zaman buradan sizlerle paylaşacağız.

Diyanet İşleri Lise Mezunu Personel Alımı 2018, başkan Ali Erbaş yıl sonunda 9 bin 500 personel alımı yapılacağını açıkladı. başvuru detayları yazımızda.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir