Ek Gösterge Nedir ? Memurlara 3600 Ek Ödemesi Ne Zaman Yapılacak ?

Ek Gösterge Nedir sorusunun cevabı bu yazımızda. Memurların merakla beklediği ek gösterge ödeneği hakkında merak edilen her şey

Paylaş

Memurların merakla ve heyecanla beklediği 3600 ek gösterge hakkında bugün sevindirici haber geldi. Emekli olmak isteyen memurların maaşları için zam oranı ne kadar oldu ? Öğretmenler ve polisler içinde 3600 ek göstere ödemesi hakkında detaylar bugün açıklandı.

Emekli olacak memurların beklediği haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bugün yapıldı. 3600 ek gösterge ödemesi hakkında da açıklamalarda bulunan bakan sevindirici haberi verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Açıklamaları

Emekli olacak memurların merakla beklediği 3600 ek gösterge ödeneği hakkında açıklama yapan bakan çalışmalarımız devam ediyor, konuyla ilgili diğer bakanlıklar ile çalışmalarımız devam etmektedir. Cumhurbaşkanımızın verdiği sözü tutacağız. Çalışmalar sonuçlandıkça bizde bu sonuçları sizlerle paylaşacağız dedi.

Ek Gösterge Nedir ?

Devlet memurları için çok önemli bir konu olan ek gösterge neden bu kadar önemli ? Çünkü memurların ayık brüt ücretleri, emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri ek göstere ile belirlenmektedir. Ek gösterge her memur için değişiklik gösterebilir. Ek gösterge memurların unvanı, hizmet bölümü ve memurluk derecelerine göre değişiklik gösterebilir. Yani bu ek göstergesi 3600 ile 2500 olan memurlar arasında ikramiye ve emekli maaşı olacağı anlamına gelir.

Memurlar için emekli olurken ek göstergelerin etkisi olduğu için memurlar ek göstergelerin yükselmesi haberini merakla beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir