En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı 6 Bin 833 Kişi

İlkokul Mezunu Personel Alımı , İŞKUR personel alımı ilanında yapılan açıklamada toplam 6 Bin 833 Kişi işe alınacak. İlan detayları bu sayfada.

Paylaş

Personel alımı konusunda bugünlerde büyük artışlar oluyor. Özellikle ilkokul mezunu personel alımı konusunda son aylarda büyük artışlar yaşandı. Bizde bu resmi olarak yayınlanan ilanları sizlerle paylaşarak detaylı bilgi veriyoruz. Bu ilanda verilen bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde en az ilkokul mezunu personel alımı gerçekleştirilecek. Alınacak toplam personel sayısı ise 6 Bin 833 kişi olarak açıklandı. Detaylar yazının devamında ;

Ülkemizde kamu kurum ve kuruluşlarında personel açığının kapanması için çeşitli ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Yayınlanan son ilanlardan biride Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı için yayınlandı. İlanda verilen bilgiye göre en az ilkokul mezunu personel alımı ilanında herkese iş kapısı açılmaya devam ediliyor.

6 bin 833 personelin alınacağı açıklanan bu ilanda tam zamanlı, engelli ve eski hükümlü kişiler iş sahibi olma şansına sahipler. İlanın detaylarında Milli Eğitim Bakanlığı için 1,535 kişi, Sağlık Bakanlığı için de 5 bin 298 kişinin işe alınacağı toplamda 6 bin 833 kişinin alınacağı duyuruldu.

Pesonel Alımı İlanları, kategorisinde diğer personel ilanlarına göz atabilirsiniz.

PERSONEL ALIMI İLAN DETAYLARI

Toplamda en az ilkokul mezunu 6 bin 833 kişinin işe alımının gerçekleşeceğini ve bunların 1,535 kişi Milli Eğitim Bakanlığı, 5 bin 298 kişide Sağlık Bakanlığı için alınacağını yukarıda yazmıştık. Peki bu sayılardan kaç kişi engelli, kaç kişi sürekli, kaç kişi eski hükümlü olarak alınacak. İşte bu bilgiler ;

  • Milli Eğitim Bakanlığı için 1002 engelli personel alımı ve geriye kalan 533 kişi ise eski hükümlü olarak işe personel alımı gerçekleştirecek.
  • Sağlık Bakanlığı içinde 3 bin 591 kişi sürekli işçi, 1.276 kişi eski hükümlü, 431 kişi ise engelli personel alımı yapılacak.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER ?

Başvuru şartları nelerdir ? Başvurmak için ne gerekli ? Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı için en az ilkokul mezunu personel alımı için kaç kişi alınacağına dair detaylı bilgiyi yukarıda verdik şimdi ise işe alınacak personellerde ne şartlar aranacak bunun detaylarına göz atalım.

  • Her başvuruda aranan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı ilk başta,
  • Başvuracak adaylar 18 yaşını doldurmuş olmalı
  • Askerlik ile ilişiğinin olmaması
  • Emekli ve ya yaşlı gelirinin olmaması
  • Güvenlik soruşturmasından geçebilmek
  • Eski hükümlüler için af olasalar dahi devlete karşı işlenen suçlar, cinsel saldırı, taciz, çocuk istismarı suçlarından hükümlü olanlar başvuru yapamayacaklar.

PERSONEL ALIMI NASIL YAPILACAK

Personel alımları sağlık bakanlığı için kura ile yapılacak. Başvuru yapacak kişilerin en az ilkokul mezunu olması şartı ile alınmış kurs ve ya sertifika varsa bu belgelere başvuru tarihi ile sahip olmak gereklidir.

Milli Eğitim Bakanlığı için yine en az ilkokul mezuniyeti şartı aranmaktadır. İlkokul mezunu personel alımları kura ile yapılacaktır. Lise ve üstü adaylar içinse kamu personeli seçme sınavı şartı aranacaktır. Seçilen adaylar arasında ise tekrar uygulama usulü sınav yapılacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

Başvuracak kişiler başvuru şartlarını karşılıyorsa işkur aracılığı ile başvuru yapabilirler. Adaylar için 10 günlük başvuru süresi tanımlandı.

Son başvuru tarihleri ise Sağlık Bakanlığı için 13 Eylül, Milli Eğitim Bakanlığı için de 17 Eylül.

[su_accordion][su_spoiler title=”İLAN DETAYI” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”” class=””]isinolsa.com/personel-alimlari/saglik-bakanligi-ve-meb-iskur-uzerinden-ilkogretim-mezunu-6-h21788.html[/su_spoiler] [/su_accordion]

 

İlkokul Mezunu Personel Alımı , İŞKUR personel alımı ilanında yapılan açıklamada toplam 6 Bin 833 Kişi işe alınacak. İlan detayları bu sayfada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir