En Çok Kazanan Meslekler 2019

En Çok Kazanan Meslekler 2019 listesinde hangi meslekler var merak ediyorsanız konumuzu okuyabilirsiniz. En güncel bilgiler, Bilgi Sitesi

Paylaş

Sizlerde ülkemizde en çok tercih edilen ve en çok kazanan meslekler neler merak ediyor musunuz? En çok para kazandıran meslekler ülkeden ülkeye hatta aynı ülkede farklı şehirlerde bile farklı ücret kazandırmaktadır. Ancak bazı meslekler var ki dünyanın her yerinde dolgun ücretlere sahip paralar kazandırmaktadır. Sizlerde gelecekte dolgun ücretler kazanmak istiyorsanız bu yazımıza bir göz atmanızda fayda vardır. İşte en çok para kazanan meslekler listesi.

İnsanlar meslek tercihi yaparken pek çok alanlara dikkat etmek durumunda kalmaktadır. Sevdiği ilgi duyduğu meslekleri yapmak bireyler için oldukça önemliyken diğer taraftan sosyal hayatlarını devam ettirecek ücretler almak kişi için en önemli sıraya gelmektedir. Hayatlarını devam ettirmek ve belirli bir geçim düzeyini yakalamak için kişiler meslek tercihi yaparken kazandırdığı dolgun ücretli meslekleri ilk sırada tercih etmektedir. Türkiye’de  pek çok meslek dalı bulunmaktadır. Şimdi sizlere en çok tercih edilen meslek gruplarından bahsedeceğiz.

Yazılım Mühendisliği

Türkiye’de en çok para kazandıran mesleklerin başında yazılım mühendisliği gelmektedir. Yazılım mühendisleri yazılım programlarını tasarlama, geliştirilmesi ve bakımından sorumlu olan kişilerdir. Çok yens bir meslek olmasına rağmen ülkemiz de en çok para kazandıran meslek arasında yer almayı başarmıştır. Yazılım mühendisleri  bilgisayar mühendisliği ve programcılık da alanlarında diploma sahibidirler. Yazımın mühendisleri yıllık ortalama 219.267 TL kazanmaktadırlar.

Pilot

Pilotluk çok zor meslek arasında yer almaktır. Bir pilotun yaptığı işi iyi eğitilmiş ve yetenekli bir kişi haricinde kimsenin yapamayacağı bir gerçektir. Çoğu çocuğun çocukluk hayalleri arasında yer alır pilot olmak.  Büyüdükçe pilot olmanın zorluklarını fark ederek bu hayalden uzaklaşılmaktadır. Büyük bir hava şirketinde çalışabilmek için belli başlı sağlık testlerinden geçmek ve iyi bir pilot eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Pilotluk eğitimi oldukça masraflı bir eğitimdir. Zorlu pilot eğitimini tamamlamış pilotların yıllık ortalama 127.138 TL kazanmaktadır.

Avukat

Kurum ve kuruluşların yada bireylerin kişisel olan hukuksal ve yasal konularda kendilerini savunması için başvurdukları kişiler avukatlardır. Bundan sebeptir ki avukatlara olan ihtiyaç her zaman var olacak bir durumdur. Türkiye’de nitelikli ve deneyimli avukatların yıllık ortalama maaşları 117.570 Türk Lirası’dır.

Bilgi Teknolojileri Yöneticileri

Bir bilişim teknolojisi yöneticisi, stratejileri ve teknoloji çözümlerini araştırır, operasyonel gereksinimleri izler ve en yüksek verimli sistemleri ve en düşük maliyetli kurar. Daha verimli teknolojiler ve sistemlerin talepleri artıkça bilişim teknolojileri yöneticilerine  talepler artmaktadır. Bir bilişim teknolojisi yöneticisi yıllık ortalama 113.329 Türk Lirası kazanmaktadır.

Uzman Doktorluk

Doktorluk sosyal yaşamda çok önemli ve saygı duyulan meslekler arasında yer almaktadır. Doktorlar için maaş aralığı uzmanlık alanlarına göre büyük farklılıklar göstermektedir. Beyin cerrahları bu yelpazenin en üst diliminde yer alırken  genel bir pratisyen en alt grupta bulunmaktadır. Doktorların almış oldukları uzun bir eğitim sizleri doktor olmaktan vazgeçirebilir ama bunu bir kez elde ettikten sonra sınırsız seçenekleri vardır. Uzmanlık alanlarına göre doktorlar yılda 86.975 ve 112.557 Türk Lirası arasında kazanabilmektedir.

Petrol Mühendisleri

Petrol mühendisliği yeniliğin ,büyümenin ve keşfin bir birlikteliği olduğu için çok fazla zeka ve eğitim gerektirmektedir. Bundan dolayıdır ki Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler arasında yer almaktadır. Petrol mühendislerinin kazandığı yıllık miktar 104.517 TL’dir.

Yönetim Danışmanlığı

Kuruluşların performanslarını artırmak için yönetim danışmaları yardımcı olmaktadır. Yönetim danışmanları sorunları analiz ederek bu işi yapmaktadırlar. Çalıştıkları firmalara göre ve uzmanlık alanları düzeylerine göre  yıllık ortalama  71.627 ve 122. 789  TL arasında kazanabilirler.

Konuşma Patalogu

Konuşma patalogu iletişim bozukluğu olan kişilerin anlaşılabilmesi için hizmet vermektedir. Neredeyse yer yaş grubu hastası olan bir meslek grubu arasında yer almaktadır ve ileri yıllarda da oldukça fazla kazandıracağı tahmin edilmektedir.

Sigorta Uzmanı

Sigorta uzmanı bir  işin riskin ve belirsizliğin mali etkisi  ile ilgilenen iş profesyonelidir. Onlar belirsiz herhangi bir olayın doğal afetin depremin , yangının vb. Durumların mali etkisini değerlendirir. Sigorta uzmanı iş bilgisi ve analatik beceriler, iş yönetimi, varlık yönetimi ve borç yönetimigüçlü bir alt yapıya sahip olmakla birlikte insan ilişkilerini ve davranışlarını da  çok iyi bilmek durumundadır. Deneyimli sigorta uzmanları yıllık yaklaşık  109.278 TL kazanmaktadır.

En Çok Kazanan Meslekler 2019 listesinde hangi meslekler var merak ediyorsanız konumuzu okuyabilirsiniz. En güncel bilgiler, Bilgi Sitesi

  1. Eren dedi ki:

    Mesele para kazanmaksa gerçekten bilgiler çok doğru ancak işin birde çalışma boyutu var. Yukarıdaki mesleklerden çoğu çok zor çalışma şartları altında o ücreti alıyorlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir