Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

Ev hanımlarına kredi veren bankalar konumuzda ev hanımları kredi başvurusu ve

Paylaş

Kredi çekmek artık eskisi gibi zor değil arkadaşlar. Artık ev hanımlarına kredi veren bankalar bile var. Bile dememi yanlış anlamamanız dileğiyle. Nedeni çünkü biliyorsunuz kredi çekmek önceden çok zor bir işlemdi. Kredi çekmek için bankalar çok zor şartlar sunuyordu. Fakat şimdi çok kolay. Bile dememin sebebi bu yüzden artık çalışmayan ev hanımlarına kredi imkanı var. Peki ev hanımları nasıl kredi çeker ? Konumuzda detaylara ve ev hanımları kredi başvurusu hakkında güncel bilgiler bulabilirsiniz.

Kredi çekmek artık önceki gibi zor değil aksine çok kolay şekilde bankalar kredi veriyor diyebiliriz. Öyle ki çalışmayan ev hanımlarına banka kredisi mümkün durumda. Bu krediler ihtiyaç kredisi adı altında veriliyor. Peki ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri ve ev hanımlarına kredi için ne gibi şartlar sunuluyor. Tüm detayları ile konumuzda bunu inceledik.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir ?

Ev hanımlarına bankalar ihtiyaç kredisi altında kredi sağlıyor. Fakat bu kredi sağlanırken ev hanımı olarak değil sizi çalışmayan bir kişi olarak görüyor. Krediye başvurulduğu taktirde bankalar öncelikle sizin kredi notunuzu inceler. Bu her kredi için geçerli biliyorsunuz. Kredi notunuzun yüksek olması dahilinde diğer şartlara bakmaksızın banka kredi başvurunuzu onaylayacaktır. Kredi notunuzun yanında işsiz olduğunuz için güncel borç durumlarınız da bankalar tarafından incelendiğini söyleyelim. Fakat kredi notunuz düşükse yine de kredi çekmek için bir kaç yolunuz var peki bu yollar neler ?

Ev Hanımları İhtiyaç Kredi Çekme Yolları

Bankaların ev hanımları ihtiyaç kredisi başvuruları sırasında ilk olarak kredi notlarını değerlendirdiğini biliyoruz. Fakat bazı ev hanımları üzerine ne kredi kartı olabiliyor nede başka bir varlık. Bir dezavantajda kredi notlarının düşük çıkması. Peki bu durumlarda ev hanımları nasıl kredi çeker ?

Kredi notum düşük ve ya hiç kredi notum yok kredi çekemem diyorsanız yanılıyorsunuz. Bu durumlarda da ihtiyaç kredisi çekme şansınız bulunuyor. Şimdi sizlere bahsedeceğim durumlardan bir kaçı bankalar tarafından olumlu olarak değerlendirilirse yine kredi çekebilirsiniz. Peki bu değerlendirmeler neler sorular halinde bakalım.

Ek Geliriniz Var Mı ?

Cevabı eğer evet ise bankalar tarafından kredi çekme aşamasında bu olumlu bir yöndür. Peki bu ek gelirler nelerdir ? Eğer bir yerden kira geliriniz varsa ya da evde kendi işinizi yaparak para kazanıyorsanız bunlar ek gelir olarak değerlendirilir. Bunlar diğer sitelerde de yazıyor fakat eksik bir bilgi var. Bu ek geliri sizin kanıtlamanız lazım. Eviniz ve ya dükkanınız var buradan kira alıyorsanız zaten üstünüze bir mülk olduğu için kredi çekerken zaten zorlanmazsınız. Bu yüzden ben ek gelir olarak sadece kazandığınız tutarı ön görüyorum. Bu da şu demek değil ya ben aylık 300 kazanıyorum 100 bin kredi çekip ödeyim. Geliriniz ne kadarsa o kazanca orantılı bir şekilde kredi çekebiliyorsunuz.

İpotek Ettirebileceğiniz Bir Malınız Var Mı ?

Evet bu durum normal şartlarda kredi çekmesi imkansız olan ev hanımları için kredi çekebilme imkanı sunuyor. Eğer kredi notunuz çok düşükse ve bankalardan hep red cevabı alıyorsanız. İpotek olarak gösterebileceğiniz bir malınız varsa bu yolla da kredi çekebilirsiniz.

Emekli Aylığı Geliriniz Var Mı ?

Anne ve ya babanızdan, eşinizden size kalan emekliği aylı varsa emekli aylığı her ay düzenli yattığı için bu da bankalar tarafından olumlu değerlendirilir ve size kredi yolu açılır.

Herhangi Bir Bankada Paranız ve ya Birikiminiz Var Mı ?

Hangi banka olduğu fark etmez eğer cevabınız yine evet ise o zaman neden kredi çekiyorsunuz o parayı alın diye bir şaka yapmak isterdim ama bazı durumlarda çok acil nakit ihtiyacı olabiliyor. Bu durumda tavsiyem birikiminiz hangi bankada ise o bankaya kredi başvurusu yapmanız. Sonrasında banka bunu göz önünde bulundurarak birikiminize göre size kredi onayı verecektir.

Bir seçenek daha var buda kefil. Ama bu kefillik olayları artık eskide kaldı. Kimse kimseye güvenip kefil olamaz hale geldi. Fakat oldu ki siz hiç bir ekonomik ve bankalar ile kötü ilişkileri olmayan bir kefil buldunuz diyelim. Yukarıda saydığımız şartlardan birini yerine getiriyorsa bu kefil yine banka size kredi verecektir.

  • Bunların yanında kredi borcunuz varsa ve ya kredi notunuz düşükse ödemelerinizi toparlayarak ve düzene sokarak kredi notunuzu yükseltebilir ve tekrar kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bunu yukarıda bir kaç söyledim. Ev hanımları bu durumlarda işsiz bir kişi gibi değerlendiriliyor. Bu yüzden ev hanımıyım cümlesini bankada kurmanız size hiç bir avantaj katmaz. Birde kredi notunuz düşük ve ya böyle bir notunuz yoksa işte o zaman yukarıda yazmış olduğum alternatif yollardan birini bulmanız gerekmekte. Bunları sağladıysanız herhangi bir bankaya giderek müşteri temsilcisi aracılığı ile krediye başvurabilirsiniz.

Ev Hanımları İçin Kredi Önerileri

Sizlere bu kredi konusunda bir kaç öneride bulunmak istiyorum. Öncelikle önerim çekeceğiniz kredi tutarını iyi ayarlamanız. Banka size pat diye istediğiniz krediyi vermeyebilir daha doğrusu sizin imkanlarınıza göre size kredi miktarı sunar. Fakat siz siz olun biraz düşünün ve ödeyebileceğiniz tutar kadar kredi başvurusu yapın. Aylık ödemeleri göz önünde bulundurun. Örneğin aylık ödeyebileceğiniz tutar 500 TL siz gidip aylık 700 800 TL ödemesi olan krediler çekmeyin. Çekerseniz sizi zorlu günler bekliyor olabilir.

Şimdi gelelim asıl mevzuya.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

İlk olarak en kolay yöntem internet bankacılığı ile kredi çekmektir. Bunu sizlere söylemekte fayda var. Artık hemen hemen herkes akıllı telefon var. Bu yüzden bu noktada önerim bankaların internet bankacılığı şubelerinden yada mobil uygulamalarından kredi başvurusu yapmanız.

En Para Ev Hanımlarına Kredi

En Para ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında en kolay kredi çekebileceğiniz banka olarak listede ilk sırada

En kolay kredi çekebileceğiniz banka En Para diyebilirim. En Para şubesi bulunmayan Finansbank bünyesinde çalışan mobil banka. Bütün işlemleri internet ve mobil uygulama üstünden yapılıyor. Ev hanımlarına kredi en para ile kolay bir şekilde onaylanır. Fakat maksimum 5 bin Türk Lirası çekilebilir. Birde masrafsız olması cabası sadece faiz ödersiniz.

Ev Hanımlarına Kredi İş Bankası

Ev Hanımlarına Kredi İş Bankası tarafından yine kolay bir şekilde veriliyor. Tek yapmanız gereken başvurmak.

İş Bankası’da en kolay kredi çekebileceğiniz bir diğer banka. İş Bankası anında kredi hizmeti ile mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

  • Yukarıda yazdığım bankalar en kolay kredi çekebileceğiniz bankalar olarak yazdım. Ama diğer bütün bankalar kredi sağlıyor. Fakat bu bankalarda şartlar konusunda biraz hassasiyet var. Garanti Bankası, Ziraat Bankası, DenizBank, VakıfBank ve ya diğer bankalardan de kredi çekebilirsiniz ama bu bankalarda yukarıda yazmış olduğumuz şartlar konusunda inceleme yapılır ve krediniz onay almayabilir.

Ev Hanımları Kredi Başvurusu için hemen hemen ülkemizde iş yapan bütün bankalara başvurabilirler.

İnşallah zor durumda kalıpta bu tür kredilere ve bu zorlu sürece ihtiyaç duymadan bol kazançlı günler yaşarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir