Ev Yapımı Yoğurt Tarifi Detaylı Püf Noktaları

Ev yapımı yoğurt tarifi ve püf noktaları en güncel bilgiler sitesinde. Sizde ev yapımı yoğurt yapıpı sağlıklı beslenmek istiyorsanız bu sayfaya bakın.

Paylaş

Ev yapımı yoğurt tarifi ve püf noktalarına en güncel bilgiler sitesinden ulaşabilirsiniz. Ev yapımı yoğurt tarifi vermeden önce neden ev yapımı yoğurt bundan biraz bahsedelim.

Artık sağlıklı beslenme herkes için çok önemli bir detay haline geldi. Artık organik yiyecek bulmak neredeyse imkansız hale geldi diyebiliriz. Bulabilirsek de fiyat olarak günümüz yaşamda bizleri çok zorlar hale geldi. Bu nedenle hepimiz ucuz ürünlere yönelir olduk. Bu da sağlık açısından bizleri olumsuz etkileyebilir. İşte yoğurt için bu sorunu ev yapımı yoğurt ile çözebilirsiniz. Üstelik çok masrafsız ve gayet sağlıklı. Yapımı da kolay olan ev yapımı yoğurt detaylı tarifine en ince detaylarına kadar bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Evinizde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz yoğurt hakkında püf noktaları ve hangi malzemeler kullanılır ve bütün adımları ile tarifini okuyarak çok kolay bi şekilde yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Yoğurt Yapımı Püf Noktaları ;

  •    Sağlıklı beslenmek için doktorların önerisi ev yapımı yogurt tipidir. Peki yoğurdu mayalarken nelere dikkat etmek gerekir? Ev yapımı yoğurt nasıl mayalanır?
  •      Pek çok yogurt mayalama tekniği olabilir. Mayalarken iyi bir mayalama kıvamı ve tadı yakalama konusunda başarısız olduysanız birde şimdi vereceğimiz yoğurt mayalama püf noktalarıyla mayalamayı deneyebilirsiniz.

Ev Yapımı Yoğurt Gerekli Malzemeler ;

  • 2 litre süt
  • 2 yemek kaşığı yogurt
  • Yarım çay kaşığından  az tuz

Ev Yapımı Yoğurt Tarifi ;

  •      Öncelikle sütümüzü ocakta kaynayana kadar pişiriyoruz. Sütümüz köpürmeye baslayacaktır, sütümüzün taşmaması için bir kepçe yardımıyla havalandırılması ve karıştırılması gerekmektedir. Daha sonar altı kısılarak bir süre daha pişirilir.
  •      Pişirdiğimiz sütümüzü ocaktan alıp soğumaya bırakıyoruz. Ne çok sıcak ne çok soğuk, serçe parmağımızı yakmayacak sıcaklığa ulaşana kadar bekliyoruz. Diğer taraftan mayalama yoğurdumuzu, tuzu ve pişirdiğimiz sütümüzden iki kaşik alarak bir kabın içinde iyice karıştırıyoruz. Daha sonra pişirdiğimiz sütümüze ilave ederek karıştıralım. Karıştırma işleminden emin olalım. Mümkünse cam bir mayalama kabına sütümüzü alalım.
  •        Mayaladığınız sütümüzü ağzı açık bir şekilde önceden 50 derecede 10-15 dakika ısıtılmış fırında 4-5 saat arası mayalamaya bırakalım. Daha sonra mayaladığınız yoğurdumuzu 7 saat buzdolabında ağzı açık şekilde dinlendirelim.

Hepinize afiyet olsun.

Ev yapımı yoğurt tarifi ve püf  noktaları en güncel bilgiler sitesinde. Sizde ev yapımı yoğurt yapıpı sağlıklı beslenmek istiyorsanız bu sayfaya bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir