Haluk Levent Biyografisi ve Yaptığı İşler Hakkında Bilgiler

Haluk Levent Biyografisi ve Yaptığı İşler Hakkında Bilgiler konumuzda Haluk Levent'i daha yakından tanıyabilir ve enteresan yaşamına tanıklık edebilirsiniz.

Paylaş

Haluk Levent Biyografisi ve yaptığı işler adlı konumuzda sizlere Haluk Levent hakkında bildiğiniz bilmediğiniz en detaylı bilgileri sunacağız. Haluk Levent çok sevilen bir rock sanatçısı olarak biliyoruz fakat yaptığı işlerle de gündeme gelen Haluk Levent enteresan kişiliği ile de ilgi çekiyor. Bu enteresan tarafını bilmeyenler için sizlere kısa kısa Haluk Levent Biyografisi hazırladık.

Haluk Levent Biyografisi Kimdir Bu Adam ?

1968 senesinin 26 Kasım günü Adana ilinde gözlerini açtı. Üniversite yaşamına kadar eğitimine Adana’da devam etti. Sonrasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünü kazandı ve Adana’dan ayrıldı. Fakat orman mühendisliği bölümünü beğenmedi artık ne yaptıysa bir yıl devam edebildi. Sonrasında Ankara Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümünü kazandı. Vay bak sen Haluk Levent bilgisayar programcısı derken haydi bir yıl sonra burayı da bıraktı. Bilgisayar Programcılığı bölümünde de bir yıl kalan Haluk Levent sonrasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik bölümünü kazandı ve buraya gitti. Haluk Levent’in üniversite hayatı gerçekten enteresan işte burada enteresanlık başlıyor diyebiliriz. Bu bölümde de devam etmeyen Haluk Levent Ankara Üniversitesi muhasebe bölümünü kazandı. Nereden nereye adam tüm üniversiteleri dolanacak diyoruz bu yazıyı okurken evet bu bölümde de kalmadı. Devam etse Orman Mühendisliğini bu sürede çoktan bitirmişti. Son olarak üniversite hayatında Bilkent Üniversitesi Dil Öğretim bölümüne kaydını yaptırdı. Bu sondu evet ne üniversite hayatıymış adama bölüm bulamamışlar resmen.

Haluk Levent Ticaretle de Uğraşıyordu

Bu karmaşık ve enteresan üniversite yaşamı sırasında aynı zamanda ticaret ile uğraşan Haluk abi ticaret işlerinin kötüye gitmesi ile İstanbul’a geri dönme kararı alıyor. Kendini Ortaköy’de barlarda çalışırken bulan Haluk Levent’in ilk sahnesi de çok ilginç. Kendi ağzından üç adam programında anlatıkları müzik hayatına girişinin enteresan olduğunu bizlere gösteriyor. Kuzeni Kemal telefonla arıyor ve bara gidelim diyor. Fakat Haluk Levent’de hiç para yoktur. Kuzeni Kemal’de kendi para olduğunu ve kızların geleceğini de söyleyince Haluk Levent’de tamam diyor. Haluk Levent önden gidip masayı ayırtıyor ve kızlar geliyor. Fakat Kemal uzun bir süre gelmeyince kızlar çıkıp gidiyor. Kemal’den acı bir telefon ve araba satışından kazandığı paranın arabada sorun çıktığı için parayı geri götürdüğü haberi geliyor. Haluk Levent barda ortada kalınca mola veren gitarcının yerine oturarak ”Sensiz Yaşayabilmerem” şarkısını hem çalıp hem söylüyor. Bar müşterilerinin hoşuna gitmesinden sonra o gazla şarkı söylemeye devam eden Haluk Levent’i mekan sahibi çağırıyor, tebrik ediyor ve çalışma teklifi sunuyor. Masa hesabından haberi olmayan mekan sahibi masa  hesabını öğrenince Haluk Levent’e 3-4 program karşılığında hesabı kapatmasını teklif ediyor ve Haluk Levent programları bu sayede başlamış oluyor.

Haluk Levent İlk Albümü

Sene 1992 , yılın son aylarında herkesin bildiği Yollarda Bulurum seni albümünü çıkardı ve 600 bin satışla büyük ilgi topladı. Sonrasında 1996 yılında iki albüm çıkaran sanatçı 1999 yılında çekte usulsüzlük suçunda Adana’da 9 ay 15 gün hapis yattı. Ceza evinde de albüm çıkaran sanatçı çıkar çıkmaz askere alında ve bu sıralarda bir albüm daha yayınladı. Sanatçının son albümü ise 2001 yılında Kral Çıplak albümü oldu. Fakat günümüzde hala aktif olarak sahnelerde ve aktif olarak çalışmakta.

Haluk Levent Yaptığı İşler

Enteresan kişiliği ile bilinen ve yaptığı sosyal medya paylaşımları ile bilinen Haluk Levent hayır işlerini de çok seven bir kişiliğe sahip. İlk albümünden sonra tanınan sanatçı sayısız hayır konserine çıktı ve buradan gelen gelirlerle yüzlerce insana dializ ve solunum makinesi temin etti. Çevreci olmasıyla da tanınan Haluk Levent destek konserinde 11 saat sahne performansı ile rekor kırdı. En son konserlerinde giydiği yelekleri işitme cihazı çalınan ve tüm Türkiye’de gündem haline gelen çocuk için sattı. Çocuğa kulak cihazı ve giderleri için 20 bin TL gelir sağladı.

Son olarak yardımlaşma derneği AHBAP’ın kurucu olan Haluk Levent oğluna pantolon alamadığı için intihar eden Kocaeli’de bir baba için harekete geçen Haluk Levent Valiliğe başvursa belkide buna gerek kalmazdı paylaşımı sonrasında valilikten yapılan olayın pantolonla alakası yok açıklamasından sonra kurucusu olduğu AHBAP dan ayrılma kararı aldı. Fakat bu dernek yardım işlemlerine devam edecek.

İşte Haluk Levent biyografisi böyle ilginçliklerle dolu. Haluk Levent’i sosyal medyadan takip etmek isterseniz aşağıda bu hesapları not olarak bırakıyorum. Bence takip edin hem gülüp hem şaşıracaksınız.

Web Sitesi : www.haluklevent.com.tr

Twitter  : twitter.com/haluk_levent ( En aktif olduğu sosyal platform )

İnstagram : instagram.com/halukleventacil

Konserleri Takip Etmek İçin : www.biletix.com/etkinlik-grup/155023544/TURKIYE/tr

Haluk Levent Biyografisi ve Yaptığı İşler Hakkında Bilgiler konumuzda Haluk Levent'i daha yakından tanıyabilir ve enteresan yaşamına tanıklık edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir