Karma Eğitim Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi

Karma Eğitim Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi adlı konumuzda bu günlerde çok konuşulan karma eğitim hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bilgi Sitesi : enguncelbilgiler.com

Paylaş

Son günlerde biranda popüler oran karma eğitim sistemi hakkında detaylı bilgiye bu konudan ulaşabilirsiniz. Bu günlerde sosyal medya ve haber kaynaklarından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karma eğitim sisteminin kaldırılacağı yönünde bir çok konu çıkmaya başladı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada böyle bir düşüncenin olmadığı ve karma eğitim sisteminin kaldırılması yönünde bir çalışma yapılmadığı söylenildi.Peki Karma Eğitim Nedir ? Karma Eğitim Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi bu konuda ;

KARMA EĞİTİM SİSTEMİ NEDİR ?

Karma eğitim kısaca erkek ve kızların aynı anda aynı yerde eğitim görmesi sistemidir. Herhangi bir eğitim kurumunda erkek ve kızların aynı anda eğitim alması yani karma eğitim sistemi Türkiye dahil bir çok ülkede uygulanır.

KARMA EĞİTİM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ

Karma eğitim bir çok ülkede olumlu karşılanırken bazı ülkelerde ise zararlı olduğu yönünde düşünülmektedir. Karma eğitim erkekler ile kızların aynı yerde aynı zamanda eğitim alabilmelerini sağlamaktadır. Bir nevi eşitlik gibi görülebilir. Fakat bazı ülkelerde bu durum biraz ters karşılanıyor. Son günlerde de ülkemizde bu sistem hakkında bir çok haber yapılmaya başlandı.

6 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olmalı Hakkında Bilgiler, bu konumuz da dikkatinizi çekebilir.

TÜRKİYE’DE KARMA EĞİTİM SİSTEMİ

Türkiye’de karma eğitim sistemi şuan uygulanmakta. Son günlerde çıkan haberlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu eğitim sisteminin kaldırma çalışmaları yaptığı ortaya atıldı. Sosyal medyada bir çok kişi tepki gösterdi. Sosyal medya bu çalışmalar hakkında çalkalandı diyebiliriz.

Baktığımız zaman bir çok ülkede bu sistemi geliştirme çalışmaları yapılıp bu sistem üzerine yeni okullar açılırken bizim ülkemizde bu sistemi kaldırma çalışmaları haberleri doğal olarak herkesin tepkisini çekti. Ülkemizde eşitlik konusunda at gözlüğü ile bakış açısına sahip olduğumuz için bazı kesimler bu durumu ters karşılıyor. Herkes için değil bazı kesimler için kızını okula yollamayan kişiden ne bekliyoruz sorusu aklımıza geliyor.

Bu eğitim sisteminde zarar verdiği düşünceler şunlardır ;

  • Ahlaki değerler
  • Dinimiz gereği erkeğin kıza nikah olmadan dokunmasının haram olması
  • Birde öncelerden gördüğümüz haberlerde liselerde cinselliğin ön plana çıkması gördüğümüz bazı haberlerde liselerde hamile kalma olayları.

Birde faydalarına göz atalım

  • Kız ve erkeklere cinsiyet ayrımı hakkında bilgi verilip dinimizde de eşitliğin olduğunu öğretebilmek
  • Kızlarımıza öz güven duygusu katabilmek
  • Kız ve erkekler için ilerideki yaşamlarına daha iyi şekilde hazırlamak

Aslında ilk yazdığımız zarar verici görüşleri zaten yok etmek için yapılan bir sistemdir bu sistem. Bu yüzden yerinde bir sistemdir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KARMA SİSTEMİ KALKMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve karma eğitim sisteminin devam edeceğini açıkladı. Bu sistemin kalkması yönünde de bir çalışmanın olmadığı Milli eğitim bakanlığı tarafından açıklandı.

Karma Eğitim Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi adlı konumuzda bu günlerde çok konuşulan karma eğitim hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bilgi Sitesi : enguncelbilgiler.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir