Kehribar Nedir, Kehribar Tesbih Modelleri

Kehribar Nedir ? Kehribar faydaları ve orjinal kehribar nasıl anlaşılır detaylı bilgi. Beğendiğim kehribar tesbih modelleri bu konuda sizlerle. Kehribar hakkında detaylı bilgi için konumuzu dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

Kehribar Nedir ? Kehribar faydaları ve orjinal kehribar nasıl anlaşılır detaylı bilgi. Beğendiğim kehribar tesbih modelleri bu konuda sizlerle. bilgi sites.

Paylaş

Tesbih merakı olanlar bilirler kehribar nedir ? Kehribar tesbih dendiğinde bi versene çekeyim biraz cümlesini kesin duyarsınız. Tesbihler arasında en meşhurudur. Fakat nedir bu kehribar. Kehribar tesbih modelleri göz alıcılığı ile herkesin beğenisini çeken modellerdir. Bende bu kadar ilgi çeken kehribar hakkında sizler için detaylı bir bilgi hazırladım. Devamında ise göz alıcı modeller olan kehribar tesbih modelleri örnekleri paylaştım.

Tesbih merakı olanlar ve tesbih koleksiyonu yapanların koleksiyonlarında kesin bulunan kehribar tesbih modelleri göz alıcılığı bir üstüne sağlık açısından faydaları ile herkesin gözdesi oluyor. Peki hem sağlığa faydası olan hem göz alıcılığı olan bu kehribar nasıl bir şey.

Kehribar Nedir ?

Kehribar aslında çok bilmediğimiz diğer bir adıyla amber taşı ağacın fosilleşmiş reçinesidir. Açıklamak gerekirse ağaçların dışında denk geldiyseniz bala benzer bir reçine oluşuyor. Onun fosilleşmiş halidir. Saydam yapısı ile göz alan kehribar kolay kırılır bir malzemedir. Kırmızı ve açık sarı tonlarında renklere sahip olur. Bu taşın özelliği ise yumuşak bir yapıya sahip olması ve ağır olmaması. Elektro manyetik özelliği ile en meşhur özelliği olan renk değişimi gerçekleşir. Genelde kehribar dediğiniz zaman ilk soru renk değiştiriyor mu bu olur. Açık renkten koyu renge doğru ısı ile renk değişimi olur. Diğer en çok bilinen özelliği ise ısındıkça koku salmasıdır. Kehribar içerisinde böcekler de görebilirsiniz. Bu da en büyük özelliklerinden biridir. Kehribarın bir çok faydası da vardır.

Kehribarın Faydaları

Sağlık açısından bir çok faydası olan kehribarın faydaları arasından en önemli olanları sizler için açıklayacağım. Bir kere doğal olması yönünden içerisinde bir çok faydalı şey bulunmaktadır. Yaydığı pozitif enerji ile insanlara olumlu enerji yaydığı da kanıtlanmış bir gerçektir. Hiç bir yan etkisi olmadığı gibi oldukça şifalı bir taştır. Hafıza kuvvetlendirmekle başlayan bu faydalar, böbrek, karaciğer organlarının sağlına da büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda sarılık hastalığına da iyi geldiği kanıtlanmıştır. Baktığınız zaman bir çok faydası diğer faydalarını madde madde yazıyorum.

  • Cinsel gücü arttırıyor,
  • Bebeklerde diş çıkarmanın acısız olmasını sağlıyor
  • Guatr koruduğu söyleniyor
  • Hatta bazı kesimlerde böbrek taşı için reçetelere yazılıyor.

Gördüğünüz gibi kehribarın faydası çok sayıda. Fakat bir özelliği daha var.

  • Kehribarın yenildiğini biliyor muydunuz ?

Kehribar tozu ile bal karışımının yenilmesi boğaz, göz, kulak su ile karışımın içilmesinin de mideye iyi geldiğini biliyor muydunuz ? Bende bu yazımı hazırlarken öğrendim ve çok şaşırdım.

Fakat bir durum var oda sahte kehribar durumu. Biliyorsunuz ülkemizde artık sahtecilik diz boyu. Durum böyle olunca hiç kehribarın sahtesi çıkmaz mı ? Çıkar tabi ki bir çok yerde orjinal adı altında satılan sahte kehribarlar mevcut. Bu yüzden kehribar alırken dikkat etmelisiniz.

Orjinal Kehribar Nasıl Anlaşılır ?

Kehribar tesbih alırken yaşadığımız en büyük sorunlardan birisi tabi ki de orjinal kehribar mı yoksa değil mi oluyordur. Peki orjinal kehribar tesbih nasıl anlaşılır. Kehribar taşı orjinal olup olmadığını aşağıdaki maddelere bakarak anlayabilirsiniz.

  • Taşın üzerine bir pamuk yardımı ile aseton sürün. Eğer aseton sürülen bölgede herhangi bir bozulma olmadıysa gerçektir. Sahte olanda ise yapışkanımsı bir doku oluşur ve tuttuğunuzda parmak iziniz kalır.
  • Gerçek kehribar ultraviyole ışığın altına konulduğunda, florasan benzeri mavimsi bir ışık verir, sahte olanda ise herhangi bir ışık olmaz.
  • Sert biz cisimle çizdiğinizde gerçek olan yumuşak olduğu için bozulur, sahte olan ise yapay bir taş olduğu için daha serttir ve direnç gösterecektir.
  • Gerçek kehribarı tuzlu suyun içine attığınızda yüzeyde kalır, sahte olanlar ise dibe batmaktadır.
  • Herhangi bir kumaş parçası ile birkaç dakika ovarak sürttüğünüzde, gerçek kehribar reçine ve çam kokusu verir.

Kehribar Tesbih Modelleri

Bir çok çeşit kehribar tesbih modelleri vardır. Bunlar arasından seçip beğenmek oldukça zordur. Bütün modelleri birbirinden güzel olduğu için sizlere kendi beğendiğim bir kaç modeli sunmak istedim. Ama dilerseniz tesbihane.com(Sadece Öneridir. Bir çok tesbih satış sitesinde bir çok model vardır) sitesinde birbirinden güzel bir çok kehribar tesbih modeli ne ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir