Kuru Saçlara Bakım, Kuru Saçlara Ne İyi Gelir

Saç bakımı çok önemlidir özellikle kuru saçlara bakım daha önemli. Konumuzda kuru saçlara ne iyi gelir, saçlar için sıcak yağ uygulaması hakkında detaylı bilgi var.

Paylaş

Saçlar Saçlar görsellik için en önemli faktördür diyebilirim. Kuru saçlara bakım da bu yüzden çok önemli. Peki kuru saçlara ne iyi gelir biliyor musunuz ? Saçların görsellik açısından önemini bence anlatmaya gerek yoktur diye düşünüyorum. Sizlere diğer konularda dediğim gibi artık yaşadığım ve tecrübe edindiğim konular hakkında bilgiler paylaşmaya devam edeceğim. Benim saçlarımda çok kuru ve zor şekil alıyordu. Fakat bir uzman önerisi ile saçlarımı gayet sağlıklı ve şekil alınabilir hale getirdim. Bu kuru saçlara bakım yöntemi kuru saçlara ne iyi gelir sorusunu sorduğum uzman tarafından sizlere bilgi olarak bu konumda sunuyorum.

Saçlarım çok kuru ve şekil almıyordu buda aslına bakarsanız gerçekten çok canımı sıkmaya başlamıştı. Yaklaşım bir ay boyunca araştırma yaptım ve en sonunda bir uzmana danışmaya karar verdim. Danıştıktan bir formül önerdi ve uyguladığım bu formülün gerçekten faydasını gördüm diyebilirim. Bu yüzden bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Kuru Saçlara Bakım

Bu formül her kuru saça ve ya her tene iyi gelir mi bunun hakkında bir yorum yapamıyorum ama benim tenim normal ne kuru ne çok yağlı iyi geldi bu yüzden ortalama herkese iyi gelebileceğini düşündüğüm için paylaşıyorum. Formül sıcak yağ uygulaması. Kuru saçlar için sıcak yağ uygulaması saçlarınız için güzel bir bakım formülü olabilir. Sıcak yağ uygulaması sayesinde saçlarınız daha canlı bir görünüm kazanabilir. Fakat bu uygulamayı tek sefer değil bir kaç sefer yapmanız gerekmekte.

Saçlar İçin Sıcak Yağ Nasıl Yapılır ?

Çok masrafı olmayan hatta evinizde mutfağınızda bulunun malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz bu kürün hazırlanması da çok kolaydır. Hazırlanışı ;

  • 3 yemek kaşığı kadar zeytin yağ ve kanola yağını 10 dakika gibi bir süre karıştırın. Tamamen karıştığından emin olun.
  • Bu karışımı ılık duruma gelene kadar ısıtın.
  • Isıtma işlemi bittikten sonra 3-4 dakika kadar bekleyin.
  • Beklettikten sonra bu karışımı deriniz dahil saçınızın her yerine güzelce sürün.
  • Sürme işlemi bittikten sonra sıcak bir havlu ile saçınızı sarın ve 40 45 dakika kadar bekleyin.
  • Sonrasında ise saçınızı iyi bir şampuan ile tamamen temizleyin ve durulayın.
  • Uzman hanım efendi bana haftada 2 kez yapmamı önermişti sizde daha sağlıklı olması açısından haftada iki kez uygulayın farkı göreceksiniz.

saçlar için sıcak yağ uygulaması içeriğinde nemlendirici ve yağ olduğu için hem saçlarınıza hem de saç derinize iyi gelecektir. Özellikle kepeklenme konusunda büyük bir azalma yaşadığınızı gözlemlersiniz. Fakat artık geri dönüşü olmayan saçlarda vardır. Bu uygulama bu saçlar için sadece kısa süreli bir çaredir lütfen bunu da unutmayın.

Kuru Saçlara Ne İyi Gelir ?

Saçlar için ılık yağ bakımı tamam ama bunun yanı sıra sizinde dikkat etmeniz gereken konular var. Kuru saçlara ne iyi gelir başlığını da bunun için açtım. İşte kuru saçlara ne iyi gelir cevabı ;

  • Saçlarımız açıkta olduğu için çevresel olumsuzluklardan kötü etkilenmektedir. Bunlara çevre kirliliği, toz, yağmur, sıcak hava gibi örnekler verebiliriz. Bu yüzden çevresel etkilere karşı korunmak kuru saçlara iyi gelir.
  • Saç kurutma makineleri, sürekli çekilen fön de saçınızı olumsuz yönde etkiler bu yüzden bu konuya da dikkat etmeniz saçınıza iyi gelir.

Ben kendi denediğim yöntemi sizlere anlattım fakat herkes de işe yarar garantisi de veremem. Ama denemekte fayda olduğunu düşünüyorum eğer çözüm olmazsa bir uzmana görünmenizde fayda var. Uzmana görünmeniz hem sağlınız açısından hem de daha kesin çözüm açısından daha iyi olacaktır.

Saç bakımı çok önemlidir özellikle kuru saçlara bakım daha önemli. Konumuzda kuru saçlara ne iyi gelir, saçlar için sıcak yağ uygulaması hakkında detaylı bilgi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir