Okula Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Okula yeni başlayanlara tavsiyeler adlı konumuzda okula yeni başlayan çocuklar ve bu çocukların velileri için tavsiyeler bulabilirsiniz. Üç aylık yaz tatili ardından okulların açılmasına az bir zaman kaldı. 2019 - 2020 öğretim yılı için ilk zilin çalmasına 1 aydan kısa bir süre kaldı. Bu süreçte çocuğu yeni okula başlayacak velileri heyecan sarmış olmalı. Bu heyecanı nasıl yenebileceğinizi ve çocuklarınız için okula yeni başlayanlara tavsiyeleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Okula Yeni Başlayanlara Tavsiyeler, adlı konumuzda okula yeni başlayan öğrencilere ve velilerine uzmanlar tarafından verilen tavsiyeleri okuyabilirsiniz.

Paylaş

Okula yeni başlayanlara tavsiyeler adlı konumuzda okula yeni başlayan çocuklar ve bu çocukların velileri için tavsiyeler bulabilirsiniz. Üç aylık yaz tatili ardından okulların açılmasına az bir zaman kaldı. 2019 – 2020 öğretim yılı için ilk zilin çalmasına 1 aydan kısa bir süre kaldı. Bu süreçte çocuğu yeni okula başlayacak velileri heyecan sarmış olmalı. Bu heyecanı nasıl yenebileceğinizi ve çocuklarınız için okula yeni başlayanlara tavsiyeleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Okula Yeni Başlayanlara Tavsiyeler ve Öneriler ;

Okulların açılmasına az bir zaman kaldı. Okula yeni başlayacak öğrenci ve ailelerini büyük heyecan ve sıkıntılar sardı. Okula yeni başlayacaklar için uzman tavsiyeleri ile okula uyum ve alışma sorunlarına çözüm önerileri verilmektedir.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı okullar ne zaman açılacak? En çok merak edilen okulların açılma tarihi 9 Eylül 2019 pazartesi günüdür.  Okulların açılma tarihi yaklaştıkça bütün öğrencileri büyük bir heyecan sarmaya başladı. Özellikle ilk kez okulla tanışacak olan öğrenciler için daha farklı bir heyecan ve duygu yoğunluğu yaşanmaktadır. Aileler için hem heyecan hem stres hemde okula yeni başlayacak çocuklarının okula alıştırma ve ısındırmak için neler yapmaları gerektiği konusunda endişe içindeler. Bu endişelerini ve streslerini azaltmak için uzmanlardan ailelere bazı tavsiyeler vardır.

Çocuğu Okula Başlayan Velilere Tavsiyeler ve Öneriler ;

Çocuklar ana okulları ve ilkokul birinci sınıfı ile artık eğitim ve öğretim hayatına başlarken uzmanlar aileleri uyarıyor. Çocuklar ilk kez okul yaşamına başlarken farklı davranışlar ve tepkiler geliştirebilirler. Okul hayatının ilk basamakları bazı çocuklar için oldukça sıkıntılı ve perk çok sorunu da birlikte getirebilir. Böyle bir durum ve sorunla karşılaşan ebeveynler nasıl davranacaklarını, kimi zamanlarda ne yapacakları  konusunda doğru kararlar alamıyorlar. Çocuğu okula yeni başlayacak olan aileler neler dikkat etmeli? Karşılarına çıkabilecek olan problemler ve sorunlar karşısında nasıl önlemler almalıdırlar?

Uzmanlar, çocukların yeni bir döneme girmeleri konusunda ailelere büyük görev düştüğünü vurgulamaktadır. Çocuklar okula başlarken girdikleri yeni dönemde anne ve babasının desteğini

Çok fazla ihtiyaç duymaktadırlar. Çocukların bu beklentisinin sebebi anne ve babasından ayrı farklı bir ortamla karşılaşmalarıdır.

Çocukları Okula Alıştırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • 1.İlk olarak okula başlayacak olan çocukların velileri sakin olmalı ve çocuğun vereceği tepkilere karşı ağresif tutumlar sergilememelidirler.
  • Çocuğunuzun içinde yaşayacağı korku, endişe, sıkıntı, aşırı tepkilerine karşı sabırlı, sakin, kararlı ve soğukkanlı olmalısınız.
  • Çocuğunuzu okula gitmesi konusunda cesaretlendirmelisiniz. Çocuğunuz okula gitmek istemiyorsa sebebini görenerek onula açık ve anlaşılır bir şekilde konuşarak konuyu değerlendirmelisiniz.
  • Çocuğunuza her zaman yanında olabileceğiniz konusunda destek verici konuşmalar yaparak bu hissi ona veriniz.
  • Çocuğunuzla birlikte birkaç günden fazl drse girmeliyiniz.
  • Her daim çocuğunuzun öğretmeni ile işbirliği içinde olmayı ihmal etmeyiniz.
  • Çocuğunuzun korku ve endişeleri çok uzun süredir geçmiyorsa mutlaka destek almayı ihmal etmeyiniz.
Çocuklarınızı Mutlaka Dinleyin ;

Okul yeni başlayan çocukların anne ve babalarına anlatacak çok fazla şeyleri vardır. Uzmanlar okuldan eve gelen çocukların okulda neler yaptıkları konusunda anlattıklarını mutlaka dinlemeleri gerektiğinin önemini vurgulamaktadırlar. Çocuklar için okulda yaşananlar çok önemlidir. Mutlaka her gün  çocuklarınıza özel zaman ayırmalı ve anlattıklarını ilgi ile dinlemelisiniz.

Okula Yeni Başlayanlara Tavsiyeler, adlı konumuzda okula yeni başlayan öğrencilere ve velilerine uzmanlar tarafından verilen tavsiyeleri okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir