Özel Ağaçlandırma Hakkında Detaylı Bilgi

Özel Ağaçlandırma Hakkında Detaylı Bilgi konumuzda özel ağaçlandırma başvurusu ve izni hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilgi Sites

Paylaş

Güzel ülkemizde çevreyi korumak gerçekten çok zor. Ülkemizde çevre koruma ancak özel projeler ile mümkün hale geldi. Bu projeler arasında yer alan belkide çevre koruma projeleri arasında en faydalı olan proje özel ağaçlandırma projesidir. Bu proje ile hem erozyon kontrol altına alınıyor, hem çevre güzelleşiyor, hemde rahat bir nefes alabiliyoruz. Özel Ağaçlandırma hakkında detaylı bilgi bu yazımızda. 

Özel Ağaçlandırma İzni

Özel ağaçlandırma projeleri ormanlık alan olan fakat ağaç bulunmayan ya da boş olan hazine arazilerine uygulanır. Ağaçlandırma projelerini gerçekleştirecek kurumlar sadece belirtilen yerlerde Ağaçlandırma işlemini uygulayabilirler. Ağaçlandırma yapabilmek için belirlenen özel yerlerden birini seçmelisiniz. Bu yerler zaten bellidir. Aksi taktirde ağaçlandırma işlemini yapamazsınız. Son dönemler de gündemde olan sorulardan biride devlet ormanı olarak tahsis edilen alanlara ağaçlandırma yapılıp yapılmayacağı. Bu sorunun cevabı evet yapılabilir. Başvurunuz sonrasında size bu alanlardan arazi tahsisi yapılıyor ve bu alana ağaçlandırma yapabiliyorsunuz.

Arazinin belirlenen yerler olması dışında büyüklüğü de önemlidir. Ağaçlandırma yapabilmek için yeterli alan en az 5 dekardır.

Bunların dışında ağaçlandırma yapamayacağınız alanlarda vardır. Bu alanların başında verimli işe yarar orman alanlarıdır.

Özel Ağaçlandırma Başvurusu Yapma

Ağaçlandırma yapmak için başvuru yapmak istiyorsanız mutlaka uzman kişilerle çalışmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde izin sürecinde çok büyük zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu zorlukları yaşamamak için bir danışman eşliğinde sorun yaşamadan özel ağaçlandırma izni alabilirsiniz.

Orman izinleri hizmeti sunan Bir izin firması da sizlere uzman kadrosu ile Ağaçlandırma hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet ile sizlere özel ağaçlandırma konusunda danışmanlık sunulur ve ağaçlandırma işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede ağaçlandırma projeniz kısa sürede netliğe kavuşur.

Bütün gerekli evraklar, istenilen belgeler için Bir izin uzman ekibi size destek olmaktadır. Bu sayede evrak işlerinizde karışıklık olmaz ve bekleme süreniz azalır. Ağaçlandırma projenizi en kısa zamanda hayata geçirebilirsiniz.

Özel Ağaçlandırma Hakkında Detaylı Bilgi konumuzda özel ağaçlandırma başvurusu ve izni hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilgi Sites

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir