Skip to main content
Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir , Ağız kokusu nedenleri nelerdir ? Ağız kokusunu en hızlı geçirmenin yöntemleri detaylı bir şekilde bilgi sitesi enguncelbilgiler.com adresinde

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir Doğal Yöntemler

Pek çok insanın sorunları arasında yer alan ağız kokusu günlük hayatı oldukça etkilemektedir. İnsanların sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkileyen kötü ağız kokusunun pek çok nedenleri vardır. Bu ağız kokusu nedenleri ve sebepleri ve ağız kokusundan kurtulmanın yollarını bu yazımızda sizlerle  paylaşacağız. Kötü kokulardan sadece dişlerimizi fırçalayarak kurtulamayabiliriz. Sizlerde gün boyu ağız kokusu yaşamak istemiyorsanız  sizlerle paylaşacağımız doğal ürünleri ve yöntemleri kullanarak kötü kokularla baş edebilirsiniz. Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir Doğal Yöntemler ile sizde ağız kokusunu kısa sürede giderebilirsiniz. Detaylar konumuzda.

Devamını Oku

Dudak Çatlakları Hızlı Geçirme Tavsiyeleri adlı konumuzda dudak çatlakları önleme ve dudak çatlakları tedavisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dudak Çatlakları Hızlı Geçirme Tavsiyeleri

Kış ayların gelmesiyle soğuk havalarda hızlı bir  artış gözükmeye başladı. Havaların soğuması pek çok sağlık problemi de beraberinde getiriyor. Özelikle de soğuk  havalardan en çok etkilenen bölgelerimizin başında dudaklarımız yer almaktadır. Vücudumuzun en hassas kısmı olan dudaklarımızın soğuk havalarında etkisiyle kuruyup çatlaması rahatsız edici bir hal almaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için yeterli hassasiyeti sağlıyor muyuz?

Çatlamış dudaklar ciddi bir sağlık sorunu olarak görülmekte ve insanları oldukça rahatsız edici bir  durum olmaktadır. Kuru ve çatlamış dudaklar çoğunlukla kış aylarında meydana gelmektedir. Dudakların çatlamasına sebep olan diğer durumlar arasında güneş yanığı ve rüzgara maruz kalarak kurumasıdır. İşinize yarayacak uzmanlar tarafından verilmiş işinize yarayacak  Dudak çatlakları hızlı geçirme tavsiyeleri bu konumuzda.

Devamını Oku

Hipotermi Ne Demek ? Hipotermi Belirtileri ve Tedavisi , kış aylarında dikkat edilmesi gereken kalp durmasına bile neden olabilen hipotermi hakkında detaylı bilgi

Hipotermi Ne Demek ? Hipotermi Belirtileri ve Tedavisi

Hipotermi görülen kişilere zamanında müdahale edilmezse  kalp ritim bozukluğu, kalp yetersizliği ve hatta ani kalp durmasına neden olmaktadır. Bu kadar önemli olan hipotermi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz ? Ölüme bile neden olabilen hipotermi ne demek ? Hipotermi belirtileri neler ? Hipotermi tedavisi nedir ? bu soruların cevaplarını biliyor musunuz ? Cevabınız hayır ise konumuzda sizlere hipotermi hakkında detaylı bir bilgi sunduk.

Devamını Oku

Tokofobi Doğum Korkusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı konumuzda tokofobi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilgi Sitesi

Tokofobi Doğum Korkusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde artık bütün anne adayları sezeryanın artık  anne ve bebek için faydalı olmadığının farkında, ama yinede normal doğumdan korkmaya devam ediyoruz değil mi? Doğum korkusunu azaltmak  için doğum anına değil annenin bebeğine kavuşma ve onu kucağına alma anına odaklanması gerekmektedir.

Ayrıca dünyada pek çok kadının doğum yaptığını ve üstelikte tek bir kez değil, birden fazla doğum yaptığını düşünmek sizleri rahatlatacaktır.  Bazı kadınların abartarak anlattığı gibi doğumun korkunç  acılarla dolu bir an olduğunu düşünmeyin çünkü doğum böyle bir durum değildir. Korkunç  acılar  çekilseydi birden fazla doğum yapmak isterler miydi? İşte doğumla ilgili bilmeniz gerekenler.

Devamını Oku

Gripten Nasıl Kurtulurum ? Gripten Korunma Yolları adlı konumuzda gripten korunma ve gripten kurtulma yolları hakkında uzman tavsiyelerini okuyabilirsiniz.

Gripten Nasıl Kurtulurum ? Gripten Korunma Yolları Detaylı Bilgi

Grip basit ve geçici  bir hastalık gibi görünse de aslında kontrol altına alınmazsa ölümcül sonuçlara kadar varmaktadır. Kış aylarının gelmesiyle birlikte soğuyan havaların etkisiyle gribal enfeksiyonel hastalıklarda bir artış boy göstermektedir. Peki gripten korunmak için neler yapılmalı ? Gripten korunmanın en iyi yolu nedir ? Uzmanlar gripten korunmanın en iyi yolunun grip aşısı olduğunu her zaman söylüyor. Uzmanlar, gripten korunmanın en önemli yollarından biri olarak aşılanmayı görmektedirler. Bizde sizler için grip nedir ? Grip nasıl bulaşır ? Gripten korunma yolları nelerdir? Gripten Nasıl Kurtulurum sorularının cevaplarını detaylı bir şekilde açıkladık.

Devamını Oku

Çok Faydası Olan Fesleğen Yağı Nasıl Yapılır ? konumuzda Fesleğen yağı yapılışı hakkında detaylı bilgi sahibi olursunuz. Bilgi Sitesi

Çok Faydası Olan Fesleğen Yağı Nasıl Yapılır ?

Fesleğen Yağı Nasıl Yapılır ? Nasıl Kullanılır ? konumuzda fesleğen yağının nasıl yapıldığını ve nelere faydalı olduğunu kaleme alacağız. Güzel kokusu ile genellikle aroma ve koku artırıcı olarak kullanılması ile bilinen fesleğen yağının sağlık açısından da önemli katkıları bulunuyor. Vitamin deposu olan fesleğen yağı sağlık açısında bir çok şeye iyi gelmektedir. Peki bu kadar faydalı olan fesleğen yağı nasıl yapılır ? Fesleğen yağı nasıl kullanılır ? cevabı yazının devamında…

Devamını Oku

Sakal Çıkarma Yöntemleri Doğal ve Hızlı, konumuzda uzmanlar tarafından verilen doğal sakal çıkarma yöntemlerini okuyabilir ve kolayca uygulayabilirsiniz.

Sakal Çıkarma Yöntemleri Doğal ve Hızlı

Çoğu erkeğin ortak sorunu haline gelen sakal çıkarma için bir çok yöntem bulunuyor. Bizde sizler için sakal çıkarma yöntemleri doğal ve hızlı olanları uzmanlar tarafından verilen önerileri listeledik. Doğal sakal çıkarma yöntemleri neler uzmanların sakal çıkarma için verdiği tavsiyeleri ve önerileri sizler için derledik. Sizinde sakal probleminiz varsa bu yazıyı okuyarak hızlı sakal çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Oku

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Kesin Çözümler , bu konuda siyah noktalar nasıl geçer ve uzmanlar tarafından verilen siyah noktalar için doğal yöntemleri bulabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Kesin Çözümler

Siyah noktalardan kurtulmak için kesin çözümler konumuzda siyah noktalar hakkında faydalı bilgiler ve tavsiyeler okuyabilirsiniz. Güzellik her insan için çok önemlidir diyebiliriz. Her insan güzelliği ve ya yakışıklılığı ile diğer ilgi çekmek ister. Fakat siyah noktalar bu güzelliklere engel olabiliyor. Fakat siyah noktalar için canınızı sıkmanıza hiç gerek yok siyah noktaların tedavisi aslında çok kolay. Peki bu tedavi yöntemleri neler ? Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Kesin Çözümler nelerdir ? Siyah noktalardan kurtulmak için neler yapılmalı ? Siyan noktalardan kurtulmak için faydalı bilgiler ve uzman tavsiyeleri bu konuda.

Devamını Oku

Hamilelikte Mide Bulantısı neden olur ve hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer konulu yazımızda hamilelikte mide bulantısı detaylarına ulaşabilirsiniz.

Hamilelikte Mide Bulantısı Neden Olur ve Nasıl Geçer ?

Hamilelikte mide bulantısı bütün hamile kadınların en büyük problemi diyebiliriz. Hamilelikte mide bulantıları hakkında bilmeniz gereken bütün detaylar bu konuda sizlerle. Hamileliğin özellikle ilk aylarında başlayan mide bulantılarıyla baş etmenin yolları nelerdir? Hamilelik sürecinin en sıkıntılı dönemleri olan mide bulantıları kimi gebelerde günlük yaşamını oldukça çok etkilerken kimi hamilelerde hiç görülmemektedir.

Hamilelikte Mide Bulantısı İlk 3 Ay ;

Gebelerin bir kısmında mide bulantısı görülmezken özellikle kimi gebelerde hamilelik döneminin ilk üç ayında yaşanan mide bulantılarından yaşamlarını idame ettiremez duruma gelmektedirler. Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre hamilelikte mide bulantısı görülmesini nedenleri şunlardır:

 • .Vitamin ve mineral eksiklikleri
 • .Hamileliğe bağlı olarak sindirim sisteminde meydana gelen değişiklikler
 • .Hormonal değişiklikler ve dengesizlikler
 • .Açlık, boş mide, düşükkan şekeri
 • .Yorgunluk
 • .Stres
 • .Hareket azlığı
 • .Yağlı yiyecekler
 • .Fazla şekerli va tatlı yiyecekler
 • .Ağır kokular

Mide bulantıları genellikle ilk 12 hafta sürmektedir. Uzmanların görüşüne göre 14. haftadan sonra hala devam eiyorsa başka  sağlık  sorunları yada psikolojik problemlere işaret edebilir.

Hamilelikte Mide bulantısı nasıl önlenebilir?

 • Gebeliğin ilk başlarında ostrojen ve progesterone değerleri normalden daha fazla artış göstermektedir. Beden yeni bir canlıya uyum sağlamak ve onu beslemek için oldukça çok çalışmaktadır. Hamilelik boyunca yeteri kadar dinlenerek, uyuyarak, yediklerine dikkat ederek, sakin bir yaşam tarzıyla gebelik süreci bir miktar daha kolay geçecektir. Mide bulantılarını hafifletecek bazı önlemler vardır. Bunlar ;
 • Sindirimi kolay besinler tüketmeye özen göstermelisiniz. Sabahları uyanırken yanı başınızda kraker bulundurup ağzınıza atmanızda fayda vardır. Tuzlu kraker mide bulantınızı bastırmanız da size yardımcı olacaktır.
 • Hamilelik boyunca anne adayları bol bol dinlenmeli ve daha yavaş hareket etmelidir. Açık havada  15 20 dakika yürüyüş mide bulantınızı hafiftecektir.
 • Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden mümkün oldukça uzak durulmalı ve yemek porsiyonlarını azaltıp sık sık yenmelidir. Proteinli gıdalar tüketimesine özen gösterilmelidir.
 • Boş mide bulantıları artırmaktadır. Bu yüzden hafif gıdalar tüketilerek mide sulu alınmalıdır.
 • Midenizi bulandıracak ağır kokulardan uzak durun. Özellikle yemek kokusu, egzoz kokusu, sigara ve parfüm gibi kokulardan uzak durmalısınız.
 • Hamilelik ile ilgili yaşadığınız karık hisler size etkilecektir. Çok isteyerek ve planlayarak bir hamilelik geçirseniz bile bazen şüpheler ve kaygılar oluşabilir. Bu durum oldukça normaldir. Hamileiğin getirmiş olduğu bu durumlardan kendinizi suçlamanıza gerek yoktur. Diğer hamileler  ile, arkadaşlarınız ve aile terapistleriyle konuşabilirsiniz.
 • Dışarı çıkmanız gerekiyor ise yanınıza atıştırmalık hafif yiyecekler alabilirsiniz. Badem , ceviz, hurma,muz gibi…
 • Bol bol sıvı alınız. Hamile kadınlar sıvı alımının mide bulantılarını artırdığını düşünerek sıvı alımlarını azaltmaktadır. Oysa bu durum hiç doğru bir şey değildir. Her canlının günlük alması gerekli belli bir su miktarı varken hamilelikte bu durum biraz daha fazla hale gelmektedir. Kusarak sıvı kaybı yaşıyorsa gebe özellikle  daha dikkatli olmalıdır. Suyun içine limon sıkarak, taze sıkılmış portakal suyu, maden suları tüketerek hem mideyi rahatlatmış olurlar hemde sıvı kaybını azaltırlar. Kavhe ve kutu meyve sularının içindeki kafein miktarından dolayı uzak durulmalıdır.
 • Aşırı şekerli içecekler ve yiyecekler kan şekeri yükselteceğinden ve hiç bir besin değeri olmadığından dolayı tüketilmesinden uzak durulmalıdır.
 • Taze zencefil mide bulantısına iyi gelmektedir. Kaynamış suyun içinde bir kaç dakika bekletilerek tüketilebilir. Günde 2 3 bardak zencefilli suyu içebilirsiniz.
 • Yağsız peynir, yogurt tüketebilirsiniz.
 •  Mide bulantılarına iyi gelen bir diğer bitkide nanedir. Mide bulantılarınızın arttırdığı zamanda bir kaç nane yaprağı çiğneyerek mide bulantılarınızı hafifletebilirsiniz. Bulantının kısa bir sürede geçmesini sağlamaktadır.
 •  Elma tüketmekte mide bulantılarına iyi gelmektedir. Elma lifli bir meyve olduğundan mide bulantısına sebep olan  toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.
 •  Patates kızartması, hazır yiyecekler baharatlı ve acılı yiyecekler, çikolata gibi yağlı gıdalar mide bulantısını tetiklemektedir.

Hamilelikte Mide Bulantısı neden olur ve hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer konulu yazımızda hamilelikte mide bulantısı detaylarına ulaşabilirsiniz.