Seo İçin Özgün İçerik Çok Önemli

Seo İçin Özgün İçerik Çok Önemli adlı konumuzda seo ipuçları alanında özgün içerik hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paylaş

Günümüzde internet sitelerinin sayısı artık tahmin edilemeyecek kadar çok sayıda. Fakat bunların üzerine hala yeni siteler gelemeye devam ediyor. Bunların en büyük sebepleri tabi ki gelir elde edebilmek. Ama artık internet sitelerinde de bir pazar oluştu diyebiliriz. Ne kadar çok hit alabilirseniz kazancınız o kadar çok olur. Bunun için internet siteleri ile uğraşan herkesin bildiği SEO yani Arama Motorları Optimizasyonu konusunda ön planda olmanız gerekmektedir. Bu nasıl olur sorusunun ilk cevabı tabi ki özgünlük. Seo için özgün içerik çok önemli bu yüzden yazdığımız bütün içeriklerin özgün olması konusunda özen göstermeliyiz.  Peki bu kadar site arasında nasıl özgün kalabileceğiz ? diye soruyorsanız detaylara konumuzdan ulaşabilirsiniz.

İlk başta özgünlük tam anlamı ile nedir bunu bir açıklayayım. Özgünlük demek sizin kendi kendinize konu üretmeniz demektir. Fakat diyeceksiniz ki ya bu kadar site arasında zaten bütün konular vardır ben nereden konu bulacağım. Bu konuyu direk sizin üretmeniz anlamına da gelmez. Diğer sitelerde gördüğünüz konuları tamamen kendi anlatımlarınız ile baştan anlatmanız bile sitenizin özgün olmasını sağlamaktadır. Yani özgünlük demek bir konuyu tamamen kendi cümleleriniz kendi anlatımınız ile sunmaktır.

Peki Özgünlük Neden Bu Kadar Önemli ?

Adı üstünde özgünlük demek diğer sitelerden farklı olmanız anlamına gelmektedir. Bu da Arama Motorları Optimizasyonu konusunda sizi her zaman ön planda tutmaktadır. Çünkü google sitenize gönderdiği tarama robotları yazdığınız konuyu daha önceden başka bir sitede taradıysa sizin sitenizi hiç önemsemez ve geri planda tutar. Evet SEO dediğimiz şey için bir çok çalışma mevcut fakat bunların en başı özgün içerik olarak gösterilmektedir.

Sitenizde yazdığınız bütün içerikler özgün olursa kurulan cümleler ilk defa sizin sitenizde olursa Google robotları bunu iyi olarak algılayacak ve sizin sitenizi üst sıralarda yayınlamaktadır. Bu yüzden seo için özgün içerik çok önemlidir.

Özgün İçerik Nasıl Hazırlanır ?

Seo için özgün içerik hazırlamak çok zor değil aslında. Okuma yazma biliyorsanız ki bir internet sitesi işletiyorsanız mutlaka biliyorsunuz demektir yazmak istediğiniz konuyu son derece geniş kapsamlı araştırarak o konu hakkında detaylı bilgi sahibi olduktan sonra edindiğimiz bilgiyi kendi cümlelerimiz ile konuya dökerek tamamen özgün içerik hazırlayabilirsiniz. Fakat diyorsanız ya benim buna vaktim yok ben o kadar araştırma yapıp sonrada yazıya dökemem derseniz ilk önerim bunu yapamam diyenler için bence bu işe hiç girmeyin. Ya da bir bütçe ayarlayarak bu işi yapan editörlere bu içerikleri hazırlatabilirsiniz. Ama sizin her türlü içerik konusunda çalışma yapmanız gerekeceği için mutlaka vakit harcamanız gerekecek. Açık sözlülükle söylüyorum ki eğer özgün içerik hazırlamak ile uğraşamam ben diyorsanız web sitesi işine girmenizi tavsiye etmem.

Bunların yanı sıra hazırladığınız içeriklerin en az 300 kelime olması gerekmektedir. Daha doğrusu yazınız ne kadar çok ayrıntılı, detaylı, açıklayıcı ve öğretici olursa insanların sitenizde kalma süresi de o kadar çok olacağı için buda sizin sitenizin Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlayacaktır.

Özgün içerik dediğimiz sadece yazılar ile bitmiyor resimlerinizin de özgün olması gerekmektedir. Ama resim özgünlüğü konusu yazıya göre daha basittir. Resimlerin boyutlarını değiştirerek birazda filtre çalışması ile resimlerinizi özgün hale getirebilirsiniz.

Sonuç Olarak Özgün İçerik Önemi ;

Genel toparlamak gerekirse özgün içerik seo için çok önemli diyebiliriz. Bir binanın temeli ne kadar sağlam olursa bina o kadar kuvvetli olur ve daha uzun süre ayakta kalır.  Sonuç >”Özgün içerikte bir sitede seo ayarlamalarının temelidir.”<  Bu yüzden sitenizdeki içerikler özgün olursa siteniz o kadar çok yükselir ve bu da aynı zamanda daha çok gelir demektir.  Seo konusunda daha çok açıklayıcı bilgileri SEO kategorisinde paylaşmaya devam edeceğim.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir