Üniversite Öğrencileri İçin Kolay Para Biriktirme

Üniversite öğrencileri için kolay para biriktirme yöntemleri adlı yazımızda kola para biriktirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paylaş

Her gencin hayalleri arasında istediği bir üniversitede eğitim alıp hayata atılmaktır. Fakat bu hayallerini gerçekleştirirken karşılarına pek çok engel çıkmaktadır. Bu engeller arasında maddi sıkıntılar ön planda yer almaktadır. Üniversiteye başladıktan sonra maddi durumun zorlukları ortaya çıkmaktadır. Hele bir de ailenizden ve evinizden uzakta gurbette üniversite okuyorsanız  “ay sonunu getirme” çabaları da yavaş yavaş boy göstermeye başlayacaktır. Bunlara ilaveten okul bittikten sonra iş bulup işe başlama sürecinde  belirli bir zaman geçecek bu süreçte aldığınız burslar kesilip, ailenizden gelen para yardımlarında azalmalar olacak bu durumla karşılaşmadan önce bir birikim yapmanız gerekmektedir. Bizler sizlere birikim yapmanın kolaylıklarını ve yöntemlerinden bahsedeceğiz. Üniversite Öğrencileri İçin Kolay Para Biriktirme yöntemi bu konuda okuyabilirsiniz.

Para Biriktirme Yöntemleri

Kumbara Alın

Tüm bu  durumlarla karşılaşmadan önce ekstra harcamalar ek olarak üniversite süresi boyunca arkadaşlarınızla katılacağınız partiler, yurt içi yurt dışı seyahatler, gezilerde aklınızın kalacağı bir gerçektir. Hem birikim yapıp, hem de bu aktivitelere katılmak nasıl mümkün olacaktır.  İşte aradığınız sorunun cevabını burden sizlerle paylaşacağım. İlk olarak hemen kendinize bir kavanoz, kumbara kutusu gibi geniş hacimli bir kap alarak para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Kendinize Hedef Koyun

Kendinize bir hedef koyun ve bu hedefe ulaşmak için çaba sarf edin. Koyduğunuz hedefi küçük tutmayınız. Büyük bir hedef belilrleyiniz. Örneğin Avrupa turu yapmak , Türkiye’yi gezmek, Amerika’ya gitmek veya  istediğiniz büyük bir şeye sahip olmak gibi hedefleriniz arasında olabilir.

Kendinize Alt Limit Belirleyin

Hedefinizi belirledikten sonra yapacağınız ilk işte günlük birikim alt limitini belirmek olsun. Örnek bizlerden sizlere tavsiyemiz olarak günde  3-4 TL ile birikiminize başlayabilirsiniz. Ve ara ara kumbara için ödemeler yapabilirsiniz. Mesela günlük olarak kumbara için 4 lira birikim yaparak bir ayda 120 TL birikim elde edersiniz. Her ay burs gününüz geldiğinde kumbaranız için 50 Tl ayırıp atsanız ve ailenizden gelen paradan da 30 TL atsanız, her ay 200 TL birikim yapmış olursunuz. Bunu bir yıllık olarak düşündüğümüzde senelik 2000 TL para birikiminiz olmuş olacaktır.

Bu birikimler sayesinde yapmak istediğiniz hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi, ayrıca birikim yapabilmek içinde sağlık ve iyi beslenmeye, alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmanızı sağlayacak ve evde daha çok vakit geçirmenizi ve derslerinize daha yoğun zaman ayırmanızı sağlayacaktır.

Hem hayallerinizi gerçekleştirmek, hemde daha başarılı bir öğrenci olmak sizlerin elinde olacaktır. Yapacağınız bu birikimler ile hayatınızı şekillendirme de sizlere yardımcı olacak ve mezuniyetiniz sonrasında yapacağınız iş başvurularında da şimdiden bir kaç adım önde olacaksınız. İşe alım sürecindeki boşlukta maddi açıdan sıkıntı yaşamayacaksınız.  Hem öğrenciliğin, hem de keyifli birikim  yapmanın tadını çıkarmayı unutmayınız!

İşte Üniversite Öğrencileri İçin Kolay Para Biriktirme yöntemleri bu kadar kolay. Bu kolay yöntemler ile üniversite yaşantınızda çok kolay para biriktirebilirsiniz.  Bu birikimler sayesinde gelecekte belkide bazı şeyler için yeterli miktarda paranız cebinizde hazır halde olabilir. Üniversite öğrencileri için para biriktirme sorunu bu kadar kolay çözülebilir.

  1. Ebru dedi ki:

    Merhabalar,

    İstek değil ihtiyaç alışverişi yaparak, sıfır yerine ikinci el kullanımını teşvik ederek daha bilinçli bir alışveriş yapabiliriz. Bilinçli ve tasarruflu alışveriş konusunda yazdığım makalemi sizinle de paylaşmak isterim: https://www.tarz2.com/neden-Ikinci-el-kiyafet-giymeliyiz
    Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir