Yurtiçi Kargo Çalışma Koşulları, Yurtiçi Kargo Maaşları 2019

Yurtiçi kargoya işe girmek isteyenlerin merak ettiği Yurtiçi Kargo Çalışma Koşulları, Yurtiçi Kargo Maaşları 2019 sorularının cevapları bu konuda

Paylaş

Ülkemizde bir çok kişi iş arayışında fakat işe başvuru yapmadan herkes bir kaç soruyu merak ediyor. Yurtiçi kargo çalışma koşulları ve yurtiçi kargo maaşları da yurtiçi kargo iş başvurusu yapacaklar için merak edilen sorular. Peki gerçekten yurtiçi kargo ile çalışmak isterseniz yurtiçi kargo çalışma şartları neler ? Bunu sizler için araştırdım. Soruların cevapları bu konumuzda sizlerle. Daha çok firmayla ilgili çalışma şartları ve verilen maaşlarla ilgili bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yurtiçi kargo ile ilgili en çok merak edilen konular arasında yurtiçi kargo çalışma saatleri, hafta sonu hizmet verip vermemesi ve mesai ücretleri ne kadar olduğu yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda yurtiçi kargo ile ilgili en çok merak edilen konular hakkında  bilgi vereceğiz.  Yurtiçi kargo hafta sonları da hizmet vermekte mi, kaça kadar açık ?  09:00\18:00 saatler arasında yurtiçi kargo hizmet vermektedir.

Yurtiçi Kargo Firması Hakkında

Yurtiçi kargo firması  Arıkanlı Holding tarafından 1982 yılında Türkiye’nin ilk kargo firması olması niteliğinde kurulmuş bir kargo firmasıdır. Ülkemizin önde gelen kargo firmaları arasında yer alan yutiçi kargo  1996 yılından itibaren yurt dışı gönderilerde yapmaktadır. Pek çok bölge müdürlükleri, şubesi, araç filosu ve çok fazla çalışanları ile Türkiye’nin ve KKTC’nin önde gelen  kargo şirketi olma özelliği korumaktadır. Peki yurtiçi kargo firmasının çalışma saatleri, şartları ve mesai ücreti ne kadardır?

Yurtiçi Kargo Çalışma Koşulları

Yurtiçi kargo  çalışma saatleri hafta içi 09:00/ 18:00 arası olarak belirlenmiş olmakta ve cumartesi günü ise standart işleyiş 09:00/ 13:00 olarak devam etmekte, 13:00/17:00 müşterilerin gönderileri ve teslimleri sadece şubelerden gerçekleşmektedir. Pazar günü hizmet vermemektedir. Haftanın bir günü tam gün izinli olunmakta ve cumartesi günleri yarım gün çalışılmaktadır. Ayrıca diğer firmalarda olduğu gibi bir yılın sonunda 14+2 gün senelik izin verilmektedir.

Yurtiçi Kargo Maaşları

En çok merak edilenler arasında yer alan yurtiçi kargo firmasında maaş ücretleri kadardır sorusunun cevabını şu şekildedir. Bu firmada çalışan bütün personellerin maaşları aynı olmaktadır. Çünkü yurtiçi kargo firmasında çalışan personel için eski personel yada rütbeli personel ayrımı yapılmamaktadır. Bundan dolayı bu firmada çalışan tüm personellere asgari ücretin %10 oranında daha fazla maaş verilmektedir. Yurtiçi kargo firmasında çalışan personellerin yemek masrafları firma tarafından karşılanmaktadır. Aynı zamanda personellerin çalışma potansiyellerinin üzerine çıkmalarında prim olarak değerlendirilmektedir. Yurtiçi kargo maaşları 2019 yılında da aynı şekilde olması beklenmektedir.

Yurtiçi kargoya işe girmek isteyenlerin merak ettiği Yurtiçi Kargo Çalışma Koşulları, Yurtiçi Kargo Maaşları 2019 sorularının cevapları detaylı bir şekilde bu konuda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir